reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Uczniowie i recykling


09 czerwca 2009

14 ton makulatury – takim wynikiem zbiórki mogą poszczycić się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemianowicach Śląskich. Wszystko w ramach akcji prowadzonej od września przez spółki z grupy Veolia Usługi dla Środowiska, która jest częścią ekologicznego projektu LAS dla NAS.

W ekologicznej zbiórce wzięła udział niemal setka śląskich placówek oświatowych. Najbardziej zaangażowane szkoły i przedszkola zostały uroczyście nagrodzone podczas sobotniego Pikniku Ekologicznego w Siemianowicach Śląskich.

Projekt LAS dla NAS zakłada ochronę lasów, ich tworzenie i pielęgnację na terenie całego kraju przy współudziale lokalnych samorządów i instytucji, którym na sercu leży stan środowiska naturalnego. Spółki z grupy Veolia Usługi dla Środowiska działające na Śląsku - SULO Recykling i SULO Organizacja Odzysku we wrześniu ub. r. zaproponowały szkołom i przedszkolom udział w zbiórce makulatury. – Nie spodziewaliśmy się aż takiego entuzjastycznego odzewu! - mówi Magdalena Cendal z siemianowickiego SULO Recykling, koordynatorka akcji. - Do akcji włączyła się prawie setka szkół i przedszkoli z terenu całego Śląska, m.in. Siemianowic Śląskich, Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Piekar, Rudy Śląskiej, Bytomia, Czeladzi, Gliwic, Chorzowa, Zabrza, Mysłowic, Będzina.

Dzięki młodym ekologom zebrano 145 ton makulatury! W sobotę placówki najbardziej zaangażowane w zbiórkę zostały nagrodzone. Dla najlepszej, którą okazała się SP nr 3 z Siemianowic Śląskich, Veolia Usługi dla Środowiska wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach ufundowała zaplanowaną na 10 czerwca wycieczkę autokarową do ośrodka Izby Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Siewierz, dla kolejnych dziesięciu – bony na drzewa od Nadleśnictwa Katowice. Uroczyste zakończenie tegorocznej akcji wraz z wręczeniem nagród nastąpiło podczas Pikniku Ekologicznego zorganizowanego w sobotę przez siemianowicki magistrat.

- Bardzo się cieszę, że nasze dzieci zostały nagrodzone za akcję, w którą włożyły tyle serca – przyznaje Bogusław Zgoda, nauczyciel w SP nr 3 z Siemianowic Śląskich. – Przedsięwzięcie cieszyło się niezwykłym powodzeniem przez cały rok szkolny, dlatego od początku musieliśmy zadbać o dobrą organizację. W każdy czwartek rano nasi uczniowie, a często także ich rodzice przynosili do szkoły surowce wtórne, m.in. makulaturę. Wszystko skrupulatnie ważyliśmy, zapisywaliśmy, a na koniec sumowaliśmy wyniki i ogłaszaliśmy je na szkolnej stronie internetowej. To były naprawdę porządne lekcje ekologii i odpowiedzialności.

Podczas sobotniej uroczystości podsumowującej akcję ogłoszono kolejną, przyszłoroczną edycję zbiórki makulatury. – Razem z młodymi ekologami możemy zdziałać naprawdę wiele dla środowiska – mówi Iwona Krzyżowska, dyrektor ds. komunikacji VUdŚ. - Dowiodła tego nie tylko tegoroczna akcja na Śląsku, ale też szereg innych, inicjowanych przez nas w przeszłości. Wśród nich sadzenie drzew i krzewów przy współpracy szkół i przedszkoli.

źródło: komunalny.pl