reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dzieci z Garwolina już umieją segregować


08 czerwca 2009

Do 5 czerwca 2009 r. około 2,5 tysiąca dzieci z garwolińskich szkół uczyło się poprawnej segregacji odpadów. Była to kolejna w tym roku odsłona edukacyjnej akcji „..z natury segreguję!”, której finał zaplanowany jest na 14 czerwca br. w ramach obchodów Dni Garwolina.

W akcji „… z natury segreguję!” wzięło udział 7 szkół podstawowych i przedszkoli. Ich uczniowie w trakcie specjalnie przygotowanych lekcji uczyli się, jak prowadzić selektywną zbiórkę odpadów. Zdobytą wiedzę mogli wykorzystać w praktyce podczas towarzyszącego akcji konkursu selektywnej zbiórki odpadów. Zainspirowane zajęciami dzieci przygotowywały również liczne prace plastyczne i fotografie oraz występy artystyczne. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas wielkiego finału akcji, w niedzielę 14 czerwca, na „małej scenie” Terenów Rekreacyjnych na „Zarzeczu” – początek o godzinie 12:15.

Edukacja ekologiczna młodych Garwolinian nie odbyłaby się bez wsparcia operatora komunalnego, firmy EKO-LIDER. – Nasi pracownicy pomagali dzieciom w nauce prawidłowej segregacji odpadów, dostarczaliśmy materiały edukacyjne, specjalne pojemniki i zwracaliśmy uwagę na błędy. Uczniowie szybko pojęli zasady i w większości dobrze sobie radzili. – mówi Jarosław Wyglądała, właściciel firmy EKO-LIDER. – Dla nas takie akcje są bardzo potrzebne, gdyż pomagają nam w codziennej pracy. Z tego powodu sami organizujemy programy edukacyjne oraz przyłączamy się do projektów realizowanych przez innych, tak jak tutaj pomagamy Polskiemu Systemowi Recyklingu.

W akcję zaangażowały się  władze miasta, pomagając w organizacji nauki w szkołach i sponsorując część nagród konkursowych. Tadeusz Mikulski, Burmistrz Miasta Garwolina objął ją honorowym patronatem. Natomiast fabryka kosmetyków Avon Operations Polska, której zależy na budowaniu świadomości ekologicznej wśród społeczności lokalnej, promuje zachowania na rzecz ochrony środowiska wśród swoich pracowników. Jednocześnie, będąc głównym Partnerem akcji "...z natury segreguję!", ufundowała nagrody dla zwycięzców konkursu selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych i wspiera organizację wielkiego finału.

- Angażując w akcję „...z natury segreguję!” całą społeczność lokalną chcemy wspierać budowę wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Udział w projekcie władz lokalnych, przedsiębiorców i operatorów komunalnych buduje atmosferę troski o przyszłość naszego otoczenia. – powiedziała Katarzyna Kawczyńska, koordynator akcji, Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA – Poprzez zabawę, dzieci poznały zasady segregacji odpadów, a rodzice dzięki swoim pociechom uświadamiają sobie jak ważna jest ona dla ochrony środowiska. – dodała.

Program akcji „… z natury segreguję!” został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Kolejne akcje zaplanowane na 2009 rok, odbędą się m.in. w Krynicy Zdrój  i Kielcach.

źródło: APR Neuron