reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowy kontrakt na sprzątanie Lublina


08 czerwca 2009

Dzikie wysypiska mają sukcesywnie znikać z miasta. Ratusz podpisał właśnie umowy na usuwanie takich składowisk. A tam, gdzie były śmieci ogrodnicy mają zakładać trawniki.

Lublin podzielony został na cztery rejony. A usuwanie dzikich wysypisk miejscy urzędnicy powierzyli dwóm firmom: MPO Sita oraz Architektura Zieleni "Hortus”. Zgodnie z umową właśnie te firmy będą przez najbliższe trzy lata musiały sprzątać wszystko to, co zleci im magistrat.

- Rocznie likwidujemy w taki sposób około 100 dzikich wysypisk - mówi Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w lubelskim Urzędzie Miasta, który odpowiada za czystość Lublina.

- Od Straży Miejskiej mamy najwięcej zgłoszeń. Był taki dzień, kiedy za jednym razem powiadomili nas o czternastu różnych wysypiskach - przyznaje Radzikowski. - Strażnicy mają zwykle pełną dokumentację.

Gdzie w Lublinie jest najwięcej dzikich wysypisk? - Nie ma reguły - odpowiadają w magistracie. Ale są miejsca, gdzie odpady raz sprzątnięte pojawiają się tam ponownie już po kilku tygodniach. Z reguły w krzaki i do wąwozów mieszkańcy wynoszą zwykłe odpadki bytowe, takie jak opakowania po produktach spożywczych, obierki, czy resztki jedzenia.

Rzadziej można trafić na zwały gruzu podrzucane przez lublinian remontujących swoje domy i mieszkania. Sporadycznie zdarzają się za to odpady z zakładów przemysłowych, firm i warsztatów, bo przedsiębiorców najłatwiej jest skontrolować.

Wysypiska mają być likwidowane w ciągu dwóch tygodni po ich zgłoszeniu do magistratu lub Straży Miejskiej. Hortus i MPO mają nie tylko wywieźć śmieci na miejskie wysypisko w Rokitnie, ale też przekazać do utylizacji to, co do Rokitna trafić nie powinno. Na tym nie koniec. Robotnicy będą zobowiązani do wykoszenia chwastów i jednorocznych samosiewów, nawiezienia świeżej ziemi i torfu oraz zasiania trawnika.

źródło: Dziennik Wschodni