reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ekologiczny Fashion Week


08 czerwca 2009

Tydzień mody zakończył się konkursem RE-ACT Fashion Show, który odbył się w Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Swoboda kreacji, przełamywanie stereotypów i zaskakujące pomysły z… powtórnego wykorzystania przedmiotów codziennego użytku. Impreza to połączenie wcześniejszych edycji „Mody na recykling” i „Łódzkich Dni Recyklingu”. Do konkursu zgłosiło się 331 pasjonatów sztuki projektowania ze szkół w Łodzi, Krakowa, Wrocławia czy Warszawy, a także ze szkół zagranicznych ESMOND Paris i Edinburgh College Of Art.

RE-ACT Fashion Show rozpoczął się od pokazu najnowszej kolekcji wizjonera świata mody Gregora Clemensa „wiosna-lato 2010”. Następnie jury: Gregor Clemens (LAC ET MEL), Alexandra von Schledorn (Fashion&Design), Grzegorz Matląg (Maldoror, projektant), Agnieszka Kawala-Surma (YPDF, projektantka) i Marek Straszewski (fotograf) oceniało 20 finałowych kolekcji z papieru, szkła, aluminium, butelek i innych odnawialnych materiałów. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Konieczka za kolekcję „Ciało”, a drugie miejsce – Jacek Kłosiński za kolekcję „NEW CALM”. Nagrodę główną ufundowaną przez Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15 tys. zł otrzymała Sylwia Rochala za kolekcję „Erase and rewind”. Jej prace inspirowane były sztuką konceptualną i wzornictwem przemysłowym, kolekcja oparta była głównie na taśmie VHS i cechowała się geometrycznymi cięciami.

Galę w hotelu andel's prowadzili: ambasadorka RE-ACT Fashion Show, aktorka i tancerka Izabela Miko i miłośnik ekologii Samuel Palmer. Na uroczystości obecni byli m.in.: wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski i wiceprezydent Maria Maciaszczyk.

Wieczór zakończyła premiera filmu „Home. S.O.S. Ziemia” w reżyserii Luca Bessona i Yanna Arthusa-Bertranda. To podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi… Jej celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego.

źródło: uml.lodz.pl