reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zakład recyklingu w Niedomicach


05 czerwca 2009

Blisko 1,1 mln euro dofinansowania do budowy zakładu recyklingu w Niedomicach otrzyma gmina Żabno z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Umowa w tej sprawie została już podpisana i droga do rozpoczęcia inwestycji jest otwarta. - Pierwszą łopatę wbijemy jeszcze w tym roku - cieszy się Stanisław Kusior, Burmistrz Żabna.

W zakładzie, który powstanie w Niedomicach, procesowi recyklingu będą poddawane odpady plastikowe, szklane i papierowe. Dostarczać je będzie sześć ościennych gmin, które tym sposobem rozwiążą w znacznym stopniu swoje problemy z utylizacją odpadów. Efektem działalności zakładu będzie znaczne zmniejszenie ilości odpadów stałych na terenie gminy, co spowoduje znaczną redukcję zanieczyszczenia środowiska.

Z przygotowanych wcześniej analiz wynika, że zakład będzie się sam finansował. Przetworzone odpady będą mogły być wykorzystywane jako np. podbudowa pod drogi lub surowiec do produkcji materiałów odblaskowych takich jak choćby znaki drogowe.
 
Gmina Żabno poza efektem ekologicznym z inwestycji mieć będzie także dodatkowy pożytek w postaci kilkunastu nowych miejsc pracy. W przyszłości zakład przynosić też będzie dochody w postaci podatków lokalnych.
Zgodnie z przyjętym harmonogramem w ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszony przetarg na projekt i realizację inwestycji. Po wyłonieniu wykonawcy istnieje szansa, że budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Jej finał zaplanowano na rok 2011. Całkowity koszt budowy szacowany jest na blisko 1,6 mln euro. Dofinansowanie z funduszy norweskich stanowi prawie 70 procent.
 
źródło: zabno.pl