reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

IV Warszawskie Dni Recyklingu


04 czerwca 2009

Recykling i selektywna zbiórka odpadów to hasła, o których głośno jest w Warszawie na początku czerwca. Ruszyły Czwarte Warszawskie Dni Recyklingu. Piknik ekologiczny w Parku Agrykola w sobotę 6 czerwca br. będzie zakończeniem całego tygodnia ekologicznych spotkań, konferencji, ekowycieczek. Za przyniesione surowce jak co roku będzie można otrzymać piękne zielone nagrody - kwiaty, drzewka i zioła.

Warszawskie Dni Recyklingu odbywają się w dniach 1 – 6 czerwca br. Przedsięwzięcie jest poświęcone promocji selektywnej zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania. Impreza ma charakter naukowo-rozrywkowy. Adresatami pierwszej części /konferencja dla nauczycieli, wycieczki ekologiczne, spotkania branżowe/ są środowiska szkolne, nauczyciele, zarządcy i właściciele nieruchomości, organizacje branżowe, pozarządowe organizacje ekologiczne oraz media.

Punktem kulminacyjnym będzie ekologiczny piknik rodzinny w Parku Agrykola w dniu 6 czerwca br. organizowany dla mieszkańców Warszawy oraz zaproszonych gości. Warszawiacy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wielu ekologicznych konkursach oraz otrzymać zielone upominki. W tym roku przygotowaliśmy około 5 tysięcy roślin-pelargonii, ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek) oraz świerki, jodły, tuje i berberysy. Już od 12.00 zapraszamy odpowiedzialnych ekologicznie warszawiaków z surowcami wtórnymi. W tym roku zbieramy makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zachęcamy więc do wyprzątnięcia domowych zakamarków i przyniesienia surowców wtórnych do Parku Agrykola. Dodatkowo będzie można otrzymać ekologiczne torby na zakupy.

Atrakcją finałowego pikniku będą występy dzieci i młodzieży oraz koncert zespołów Meltrad, CrossRoads oraz gwiazdy - Eweliny Flinty. Imprezę poprowadzą Dorota Wellman i Marcin Prokop. Bawimy się do 22.00

Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Czwarte Warszawskie Dni Recyklingu to ważne przedsięwzięcie wieloletniego programu edukacji ekologicznej "Warszawa Stolicą Czystości" realizowanego w Warszawie od 2005 r. Organizatorem imprezy jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Merytorycznymi partnerami są organizacje odzysku: REKOPOL, REBA  i ElektroEko oraz RECAL i PLASTICSEUROPE.

Potrzeba tego typu działań jest niezaprzeczalna ze względu na nieustanny wzrost ilości odpadów oraz pilną potrzebę rozszerzenia ich odzysku i recyklingu. Zapraszamy zatem na Czwarte Warszawskie Dni Recyklingu w sobotę 6 czerwca do Parku Agrykola. Pogoda już zamówiona.

źródło: www.edukacja.warszawa.pl