reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Z ekologią za pan brat


04 czerwca 2009

W dniach 5-6 czerwca br. Urząd Miasta Bydgoszczy organizuje szereg imprez o tematyce ekologicznej. Obchody III Bydgoskich Dni Ochrony Środowiska rozpoczną się w piątek 5 czerwca o godz. 10:00 na ulicy Mostowej.

W sali sesyjnej ratusza w godzinach od 10:00 do 16:00 odbędzie się XVII Forum Ochrony Środowiska pn. „Odnawialne źródła energii”. Konferencji będzie towarzyszył panel dyskusyjny dotyczący alternatywnych metod unieszkodliwiania odpadów. Natomiast na ul. Mostowej odbędzie się wielki festyn ekologiczny.

Dzieci i młodzież zaprezentują piosenki, przedstawienia i skecze zachęcające do dbania o środowisko. Organizatorzy przygotowali szereg konkursów dla bydgoszczan m.in. malowanie wielkoformatowych plakatów, zgniatanie butelek plastikowych na czas. Podczas imprezy o godzinie 13:13 na scenę wjedzie wielki tort, którym będą częstowani wszyscy uczestnicy festynu. Dwie godziny później zaprezentuje się zespół Hati, który gra m.in. na garnkach, tarkach i beczkach. Następnie o godz. 17:00 wystąpią bydgoszczanie, finaliści konkursu „Bydgoszcz w kwiatach”, którzy zaśpiewają piosenki z repertuaru m.in. The Beatles i Czerwonych Gitar. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Żuki. Koncert poprowadzi znany z programu „Od przedszkola do Opola” Michał Juszczakiewicz.

W sobotę 6 czerwca o godzinie 10:00 ulicami Bydgoszczy przejedzie barwny korowód pojazdów oczyszczających miasto tzw. „parada recyklingu”. Dodatkowo tego dnia rady osiedli: Leśne, Bartodzieje, Jachcice, Łęgnowo, Górzyskowo i Okole-Wilczak Jary przygotują festyny podczas których będzie prowadzona zbiórka odpadów. Przykładowo za 10 aluminiowych puszek będą wydawane talony o wartości 2 zł, upoważniające do zakupów artykułów ogrodniczych podczas trwania imprezy.

Szczegółowy plan festynu

źródło: bydgoszcz.pl