reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kampania ekologiczna dla Jaworzna


03 czerwca 2009

Już w listopadzie w mieście ruszy kampania ekologiczna, której celem będzie upowszechnienie wśród mieszkańców Jaworzna selektywnej zbiórki odpadów. W ramach akcji odbędą się seminaria, konkursy z nagrodami skierowane do uczniów, a także piknik rodzinny.

W związku ze zmianami przepisów, w najbliższym czasie pojemniki na tworzywa sztuczne i metal, które dotychczas były czerwone, zostaną zastąpione nowymi o barwie żółtej. W czasie kampanii w mieście pojawią się także plakaty oraz ulotki informacyjne zachęcające do segregowania odpadów.

- Rozpoczynamy kampanię popierającą recykling i segregację odpadów, ponieważ selektywna zbiórka odpadów to dla mieszkańców miasta także sposób na oszczędności - mówi prezydent Paweł Silbert.

Od kilku lat jest tak, że osoby, które segregują szkło, plastik czy makulaturę mogą bezpłatnie wyrzucać je do specjalnych pojemników, tzw. dzwonów. Takich stanowisk jest na terenie miasta 100.

- Mamy nadzieję, że nasze działania podniosą świadomość ekologiczną mieszkańców, a także zachęcą do dalszego segregowania odpadów - dodaje prezydent.

W ramach kampanii zostaną przeprowadzone między innymi:

  • Seminarium dla radnych i zarządców nieruchomości, a także dla nauczycieli dotyczące gospodarki odpadami, promującego selektywną zbiórkę odpadów i świadome zakupy.
  • Konkurs dla szkół podstawowych na hasło promujące selektywną zbiórkę odpadów, którego celem będzie zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę segregacji odpadów.
  • Konkurs dla gimnazjalistów na logo popierające selektywną zbiórkę surowców wtórnych. Uczestnicy konkursu przedstawiają logo w formie graficznej.
  • Konkurs dla szkół średnich „eko – inspektor”, który będzie polegał na rozpoznaniu najbliższego otoczenia pod względem segregacji odpadów przez okolicznych mieszkańców, zgromadzeniu informacji na ten temat i sporządzeniu dokumentacji. Uczestnicy konkursu powinni przeprowadzić wywiad wśród mieszkańców miasta na temat selektywnej zbiórki odpadów i świadomych zakupów.
  • 11 maja: Dzień Bez Śmiecenia.
  • Piknik rodzinny w czasie przyszłorocznych Dni Jaworzna, którego duża część zostanie poświęcona ekologii.


Kampania będzie realizowana we współpracy z firmą Rekopol Organizacja Odzysku S.A. z Warszawy.

źródło: jaworzno.pl