reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Szczecin bez azbestu


01 czerwca 2009

Pozbądź się azbestu ze swojego dachu. Nie będziesz musiał zapłacić za jego transport i utylizację. Wyręczy Ci w tym miasto. Zgłoś się do Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie, który pomoże Ci pozbyć się rakotwórczego materiału.

Ruszyła kolejna edycja programu „Szczecin bez azbestu”. Do tej pory do ZUK-u wpłynęło 41 wniosków, w tym 26 jest w trakcje realizacji. Oznacza to, że rośnie liczba mieszkańców miasta zainteresowanych programem . W ciągu czterech lat rozpatrzono 166 wniosków dzięki temu z miasta zniknęło 710 ton odpadów budowlanych zawierających rakotwórczy materiał.

Każdy właściciel budynku zawierającego elementy azbestowe musi zdemontować je na własny koszt. W ramach programu jedna z wyznaczonych do tego celu firm odbiera azbest, wywozi na składowisko i utylizuje. W tym roku na wywóz i utylizacje azbestu miasto przeznaczyło 200 tys. złotych. Pozwoli to na usunięcie ze Szczecina 360 ton tego materiału. W wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest stwierdzono, że w mieście znajduje się ponad 2 tys. ton azbestu w postaci wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych, przede wszystkim płyt dachowych i izolacyjnych. Do końca 2009 roku dzięki programowi „Szczecin bez azbestu” pozbędziemy się z miasta 50 procent tego rakotwórczego materiału.

Program "Szczecin bez azbestu", zgodnie z uchwałą Rady Miasta, potrwa do końca tego roku. Radni mogą go jednak przedłużyć. Zgodnie z umowami z Unią Europejską, Polska ma czas na likwidację azbestu do 2032 roku.

źródło: szczecin.pl