reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Święto Recyklingu w Krakowie


29 maja 2009

Dzisiaj (29 maja, piątek) na Błoniach, już po raz 7. rusza Festiwal Recyklingu. Na uczestników czeka miasteczko miniaturowych budowli z surowców wtórnych, konkursy dla dzieci i młodzieży, występy znanych artystów, a także - tradycyjnie, zbiórka odpadów, które można powtórnie wykorzystać w zamian za sadzonki drzew, kwiaty i upominki.

Festiwal Recyklingu to jedna z tych imprez, bez których trudno wyobrazić sobie kalendarz proekologicznych wydarzeń w Krakowie.

„Chcemy pokazać, że tematyka „śmieciowa” nie musi być prezentowana w ściśle fachowy sposób. Uznaliśmy, że najważniejszym ogniwem w procesie recyklingu są mieszkańcy miasta, których formą zabawy zachęcamy do segregacji śmieci” mówi Małgorzata Mrugała, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska.

W tym roku nie powstanie wielka budowla ze zużytych puszek i szkła, które były elementem poprzednich edycji festiwalu. „Za to zaprezentujemy prace konkursowe dzieci i młodzieży krakowskich szkół na miniaturową budowlę z surowców wtórnych. W ten sposób pokazujemy, jak duże możliwości daje korzystanie z takich odpadów” poinformowała Małgorzata Mrugała.

W specjalnym namiocie na Błoniach utworzone zostanie też Miasteczko Recyklingowe na wzór specjalnych centrów surowców wtórnych, które planuje wybudować Miasto. Tam mieszkańcy będą mogli przynieść puszki aluminiowe, butelki typu PET, makulaturę, szkło i zużyte baterie, a w zamian otrzymać sadzonki i upominki. „Na chętnych czeka 15 tys. sadzonek. Surowce będą przyjmowane do godziny 16.00” mówiła dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska. Podczas Festiwalu Recyklingu mieszkańcy będą się też mogli pozbyć termometrów rtęciowych.

Podczas trzydniowych imprez na Błoniach nie zabraknie występów artystycznych. W sobotni wieczór (30 maja) koncert zagra KAYAH z zespołem. W niedzielę wystąpią też Andrzej Sikorowski z córką Mają oraz zespół Wanda i Banda. Ostatni dzień festiwalu zarezerwowany będzie na Zielone Święto z Dzielnicą Zwierzyniec.

Szczegółowy program VII festiwalu recyklingu dostępny jest na stronie www.krakow.pl

źródło: krakow.pl