reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

„… z natury segreguję!” w Garwolinie


25 maja 2009

25 maja 2009 r. przed garwolińskimi szkołami pojawią się pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Dzięki nim uczniowie wybranych szkół będą uczyć się selektywnej zbiórki odpadów. Praktyka wsparta zostanie lekcjami, konkursami i zajęciami plastycznymi. Jest to trzecia już w tym roku odsłona programu edukacji ekologicznej „... z natury segreguję!”. Cała akcja jest częścią projektu „W Trosce o Naturę”.

- Podczas trwania akcji najmłodsi będą poprzez zabawę uczyć się podstaw segregacji odpadów – powiedziała Zofia Kabas, koordynator akcji, PSR – Pokazujemy dzieciom i ich rodzicom, jak ważna jest wspólna odpowiedzialność za środowisko naturalne. Natomiast zaangażowanie w akcję samorządów lokalnych, przedsiębiorców i operatorów komunalnych pozwala nam na lepszą realizację tego ważnego celu. – dodała.

Akcja w Garwolinie jest trzecią w tym roku odsłoną programu „… z natury segreguję!”. Wcześniej segregacji odpadów uczyły się dzieci z Rybnika i warszawskiej Białołęki. Działania edukacyjne kierowane do dzieci i młodzieży obejmują specjalnie przygotowane lekcje ekologii, prowadzone we wszystkich placówkach biorących udział w programie. Towarzyszyć im będą liczne konkursy oraz dodatkowe działania, związane z tematyką ochrony środowiska. Główną częścią akcji będzie konkurs selektywnej zbiórki odpadów. Do 5 czerwca br. uczniowie będą umieszczać w specjalnie wystawionych pojemnikach odpady opakowaniowe, kierując się zasadami wyniesionymi z zajęć edukacyjnych – liczyć się tu będzie trafność, a nie ilość.

14 czerwca br. w ramach obchodów Dni Garwolina odbędzie się wielki finał akcji, podczas którego zaprezentowane zostaną prace artystyczne dzieci z uczestniczących w programie szkół i przedszkoli. Ogłoszone zostaną także wyniki konkursu selektywnej zbiórki odpadów, a zwycięskim placówkom wręczone nagrody.

Akcję honorowym patronatem objął Tadeusz Mikulski, Burmistrz Miasta Garwolin. Urząd Miasta jest współorganizatorem i fundatorem części nagród. Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego można było przygotować cały program począwszy od szkoleń koordynatorów akcji w poszczególnych szkołach, a skończywszy na przygotowaniu finału.

Całą stronę techniczną zbiórki odpadów obsługuje operator komunalny firma EKO-LIDER. - Wspieramy „akcję „...z natury segreguję!”, ponieważ jest swoistym uzupełnieniem naszego autorskiego programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszego powiatu. – mówi Jarosław Wyglądała, właściciel firmy EKO-LIDER. – Nasz udział w akcji polega na udostępnieniu szkołom i przedszkolom pojemników do segregacji, dystrybucji materiałów edukacyjnych, a w dalszej kolejności odbiór zebranych odpadów opakowaniowych. Będziemy również oceniać prawidłowość posegregowanych przez dzieci odpadów. – dodaje Jarosław Wyglądała.

Głównym Partnerem akcji jest zlokalizowana w Garwolinie fabryka kosmetyków Avon Operations Polska, która od kilku lat angażuje się w projekty proekologiczne skierowane do mieszkańców miasta i okolic. Fabryka promuje obecną edycję programu „..z natury segreguję!” wśród swoich pracowników i ich rodzin Jest także fundatorem nagród dla zwycięzców konkursu zbiórki odpadów opakowaniowych.

- Wspierając tę akcję chcemy wzmacniać zachowania proekologiczne młodego pokolenia. Dzięki zaangażowaniu dzieci możliwe jest budowanie świadomości ekologicznej również u dorosłych. – powiedziała Magdalena Anczewska, Menedżer ds. Administracji w firmie Avon Operations Polska. – Jako firma prowadzimy wiele działań na rzecz ochrony środowiska i chcemy, aby zachowania, które pracownicy nabywają w miejscu pracy były również naturalnie przenoszone do życia prywatnego. – dodała Anczewska.

Program akcji „… z natury segreguję!” został objęty patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kolejne akcje, zaplanowane na 2009 rok, odbędą się m.in. w Krynicy Górskiej i Kielcach.
 

źródło: APR Neuron