reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Prąd ze śmieci


25 maja 2009

Będzie mniej brzydkich zapachów odczuwanych przez mieszkańców, a w dodatku da prąd - obok wysypiska w Hryniewiczach już oficjalnie ruszyła bioelektrownia, odzyskująca z niego gaz.

W dodatku nie poszedł na nią ani grosz z publicznej kasy.

- My daliśmy tylko miejsce - mówi Janusz Marek Szymczukiewicz, prezes spółki Lech, zarządzającej wysypiskiem. - W zamian otrzymujemy pewien procent ze sprzedaży energii.

Bioeletrownię sfinansowała i zainstalowała firma Ener-G.

- Obecnie działamy na pół pary - mówi dyrektor Janusz Świerkula z firmy Ener-G. - A od poniedziałku zaczynamy wiercić dodatkowe ujęcia gazu na wysypisku, co spowoduje, że uciążliwość zapachowa będzie jeszcze mniejsza.

Z szacunków wynika, że bioelektrownia w Hryniewiczach będzie działać około 10-15 lat. Gdy będzie pracować pełną para, prądu wystarczy dla około 5100 jednorodzinnych gospodarstw domowych.

Reportaż z wizyty na wysypisku można obejrzeć tutaj

źródło: poranny.pl