reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Śmieci jak pałac


18 maja 2009

Gdyby śmieci, które zostawiamy w lasach zebrać w jedno miejsce, to usypana góra miałaby wielkość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie - ponad 800 tys. metrów sześciennych i byłaby tak wysoka jak on - na około 200 metrów.

Zbieranie śmieci rozrzuconych wśród drzew w polskich lasach kosztuje Lasy Państwowe 10 mln zł rocznie. Kolejne 10 mln zł wydawane jest na akcje informacyjne, spotkania organizacyjne itd.

- W samej aglomeracji warszawskiej zbieramy 8 ton śmieci rocznie - mówi Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych. Dzięki częstym kontrolom, leśnikom udało się niemal całkowicie zlikwidować w lasach duże, dzikie wysypiska, na które śmieci systematycznie zwozili mieszkańcy nawet całych wsi. Nadal jednak pozostaje kwestia wyrzucania w lasach śmieci przez okolicznych mieszkańców.

- Problem szczególnie dotkliwy jest w pobliżu dużych miast, wokół których wielu ludzi wybudowało swoje domy - zauważa rzeczniczka lasów. Oszczędzając na opłatach dla firm odbierających odpady, podrzucają co kilka dni worki ze swoimi śmieciami do lasów. W ubiegłym roku leśnicy wystawili 16 tys. mandatów osobom, które zaśmiecały lasy. Jeden mandat wyniósł 1000 zł.

źródło: Rzeczpospolita