reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wielki finał akcji „… z natury segreguję!”


15 maja 2009

Zakończenie ekologicznej akcji edukacyjnej na warszawskiej Białołęce.
 
Kontenery posegregowanych puszek, plastikowych butelek  i makulatury, dziesiątki godzin zajęć edukacyjnych i setki prac plastycznych – dobiega końca akcja „…z natury segreguję!” na warszawskiej Białołęce. W najbliższy piątek, 15 maja, odbędzie się wielki finał, podczas którego rozstrzygnięty zostanie konkurs selektywnej zbiórki odpadów oraz inne konkursy towarzyszące akcji.
 
W akcji „… z natury segreguję!” wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli, które podczas specjalnie przygotowanych lekcji uczyły się m.in. na czym polega recykling i jak prowadzić selektywną zbiórkę odpadów. Uczniowie ośmiu szkół podstawowych wzięli także udział w konkursie selektywnej zbiórki odpadów, podczas którego kierowali się zasadami wyniesionymi z zajęć edukacyjnych. Przed każdą szkołą podstawową objętą programem, umieszczone zostały pojemniki do segregacji odpadów. W czasie wielkiego finału okaże się, z której szkoły uczniowie najlepiej poradzili sobie z zadaniem poprawnego umieszczania odpadów opakowaniowych w odpowiednich pojemnikach, w myśl zasady, że „liczy się jakość a nie ilość”.
 
Akcję honorowym patronatem objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka, Jacek Kaznowski, dla którego kwestie związane z ochroną środowiska, w tym selektywną zbiórką odpadów są niezwykle ważne.

Cała białołęcka akcja „… z natury segreguję!”, od rozpoczęcia selektywnej zbiórki wśród dzieci po finał, nie odbyłaby się bez zaangażowania koordynatorów z poszczególnych placówek edukacyjnych. Dzięki ich pracy dzieci i ich rodzice mogli poznać zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz przygotować atrakcje na zakończenie tego programu na Białołęce. Efekt ich pracy będzie można podziwiać w najbliższy piątek, 15 maja.

Finał rozpocznie się o godzinie 15:00 na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu, przy ul. Światowida 56. Podczas uroczystego otwarcia, za udział w akcji podziękują dzieciom przedstawiciele dzielnicy Białołęka, organizatorzy (Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA) oraz przedstawiciele firmy AG Complex – partnera akcji, zajmującego się wywozem posegregowanych przez dzieci odpadów.

W późniejszej części, po zaprezentowaniu placówek biorących udział w akcji, rozstrzygnięty zostanie konkurs selektywnej zbiórki odpadów oraz inne konkursy towarzyszące. Placówkom zostaną wręczone nagrody ufundowane przez producenta elektronarzędzi Graphite oraz Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA.
Podczas trwania finału oglądać można będzie wystawę prac plastycznych, technicznych oraz fotograficznych wykonanych przez dzieci. Z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy przygotowane zostały konkursy oraz gry i zabawy ruchowe. Dodatkowymi atrakcjami finału będą występy dzieci, które pod przewodnictwem swoich nauczycieli, przygotowały ekologiczne skecze, wiersze i piosenki.

źródło: Neuron APR