reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zbiórka baterii i korków w Ostrowie Wlkp


15 maja 2009

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego zbierali korki, a przedszkola i szkoły zużyte baterie. Ostrowianie zebrali ponad 800 kilogramów baterii i prawie pół tony korków. „Baterie i koreczki zbieramy w woreczki” – to hasło kampanii edukacyjnej i konkursu organizowanego przez Urząd Miejskie w Ostrowie i ZOiGO MZO SA. Konkurs skierowany rozstrzygnięto podczas Festynu Miejskiego MajOSTaszki 9 maja 2009 roku. >>

Szkoły i przedszkola zbierały zużyte baterie. Najwięcej (156,05 kg) wśród szkół zebrali uczniowie z Publicznego Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej. Na jednego ucznia przypadło 250 dekagramów baterii.

Wśród przedszkoli wygrało Przedszkole nr 6, w którym zebrano ponad 40 kilogramów baterii. Średnio jedno dziecko przyniosło 40 dekagramów baterii. Nagrodami w konkursie placówek oświatowych były zestawy sprzętu sportowego zakupione z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miejskiego.

Warto podkreślić, że w ostrowskich przedszkolach stoją pojemniki na baterie i przedszkolaki przez cały rok mogą przynosić zużyte baterie do przedszkoli.

- Celem konkursu jest ochrona środowiska przed szkodliwymi odpadami pochodzącymi z gospodarstw domowych i dotarcie do mieszkańców miasta poprzez dzieci i młodzież. Chcemy informować mieszkańców jak postępować z odpadami niebezpiecznymi. To, dokąd wyrzucamy przeterminowane leki czy zużyte baterie – ma ogromne znaczenie. Ważne, by od najmłodszych lat uczyć się segregować odpady, by naturalnym odruchem było przyniesienie baterii do szkoły, w każdej z nich są specjalnej pojemniki na baterie. – mówi Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Wszystkie zebrane koreczki i nakrętki ważono w obecności uczestników konkursu. Zbiórkę wygrała Dominka Izydorka – zebrała 29,5 kg nakrętek, drugi był Rafał Błaszczyk – 27,15 kg, a trzecia Wiktoria Wolniak – 27,05 kg. Punkty za zebrane baterie zostaną placówkom dopisane do ich kont założonych w Organizacji Odzysku Reba.

- Rywalizacja była zacięta: między drugim a trzecim miejscem różnica wyniosła bowiem 10 dekagramów. Nagrodami były odtwarzacz mp4, aparat fotograficzny i kamerka internetowa. Nagrody fundował Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA w Ostrowie Wielkopolski oraz organizacje odzysku: Rekopol i Reba. – dodaje Andrzej Strykowski, Prezes ZOiGO MZO SA w Ostrowie Wielkopolskim.

- W Urzędzie Miejskim zostały ustawione pojemniki na zużyte baterie, przeterminowane lekarstwa, które odbierane są przez specjalistyczną firmę posiadającą odpowiednie zezwolenie. Zbierana jest makulatura. Przed gmachem urzędu stoją także pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów. - dodaje Ewa Kasperek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

źródło: www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl