reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Fundacja eprPolska rozpoczełą sprzedaż papieru ekologicznego


13 maja 2009

Fundacja eprPolska zachęca do zakupu papieru ekologicznego, przyjaznego dla środowiska i człowieka.

W naszej ofercie znajduje się:

 1. Papier w 100 % z makulatury (tzn. wykonany z ekologicznego przerobu makulatury)
  Trudno wyobrazić sobie papier bardziej ekologiczny - do jego wytworzenia bowiem używa się tylko surowców wtórnych i metod obróbki nieszkodliwych dla środowiska.
 2. Papier wytworzony z celulozy bielonej bezchlorowo
  Jest to papier, przy produkcji którego zminimalizowane zostały odpady negatywnie oddziałujące na środowisko naturalne.
 3. Papier powlekany na bazie papieru w 100 % makulaturowego
  Papier podłożowy pokryty powłoką pigmentową (kreda lub kaolin) jest produkowany z przetworzonej makulatury. Produkt taki zmniejsza obciążenia środowiska naturalnego.
 4. Papier, do produkcji którego zastosowano drewno z lasów certyfikowanych w systemie FSC lub/i PEFC, bielony metodą bezchlorową
  W skrócie można powiedzieć, że celuloza do produkcji tych papierów pozyskiwana jest z drewna specjalnie do tego przeznaczonego (głównie odnawialne hodowle drzew), a metoda bielenia jest najbardziej nieszkodliwa z obecnie znanych.
 5. Papiery „objętościowe”
  Papiery spełniające warunki z punktu 4, a dodatkowo mające obniżoną masę (zamiast papieru o gramaturze np. 80g/m możemy użyć gramaturę 60g/m, o podobnej nieprzezroczystości i „sztywności”). Dzięki temu można de facto zmniejszyć zużycie papieru, a co za tym idzie i surowca potrzebnego do jego wytworzenia. Ten typ papieru szczególnie powinien być brany pod uwagę przy produkcji podręczników i pomocy szkolnych.

Wymienione tu rodzaje papierów mogą służyć do celów biurowych (m.in. do druku, kserowania i pakowania), jak i wytwarzania z nich gotowych wyrobów w postaci kopert lub papierów firmowych.

Istnieje możliwość umieszczenia na papierze dowolnego nadruku.

Dysponujemy ­- na każdy rodzaj oferowanego przez nas papieru - stosownymi certyfikatami.

Zachęcamy do zakupów! Dzięki współpracy i porozumieniu z  producentami możemy zaoferować bardzo atrakcyjne ceny. Zysk ze sprzedaży Fundacja przeznacza na realizację celów statutowych, czyli na wspieranie ochrony środowiska.

W sprawach zakupu papieru (i produktów papierniczych: koperty, papiery firmowe, wizytówki) prosimy o kontakt z przedstawicielem Fundacji Nasza Ziemia, Panem Zbigniewem Staśczakiem, tel.: 0 507 096 918  zbigniew.stasczak@naszaziemia.pl.