reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dąbrowa zrezygnowała z referendum śmieciowego


13 maja 2009

Dąbrowianie nie wypowiedzą się w czerwcu na temat przejęcia przez gminę gospodarki odpadami. Referendum dotyczące wprowadzenia tzw. podatku śmieciowego nie będzie łączone z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nie wiadomo, czy w ogóle zostanie przeprowadzone. Na ostatniej sesji radni niespodziewanie zdjęli projekt uchwały z porządku obrad. Powołano się na opinię komisarza wyborczego, który przestrzegał przed organizacyjnym bałaganem.

- Referendum lokalne, jak i wybory uzupełniające do rad gmin, nie powinny być przeprowadzone w tym samym dniu, co wybory do Parlamentu Europejskiego. Wiąże się to z przygotowaniem osobnych lokali wyborczych wyposażonych w odrębne urny, kabiny i parawany. Zgodnie z przepisami w lokalu wyborczym może się znajdować tylko jedna urna - poinformował Michał Niedopytalski, komisarz wyborczy w Katowicach. Tomasz Pasek z PO, inicjator uchwały, nie krył rozczarowania postawą kolegów. Sprawę zorganizowania referendum zamierza drążyć dalej. Na posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska radni przychylnie odnieśli się do projektu wprowadzenia podatku śmieciowego drogą referendum.

Tym bardziej zaskoczyło mnie wypadnięcie tej uchwały z porządku obrad. Nie widzę problemów technicznych przeprowadzenia referendum obok wyborów do Europejskiego Parlamentu. Wybrana data miała zagwarantować nam 30 procentową frekwencję - przyznał Tomasz Pasek. - Nie porzucam projektu i będę dążył do przeprowadzenie wśród mieszkańców osobnego głosowania. Przecież chodzi o to, żeby ludzie zdecydowali, czy chcą mieć czyściej i taniej płacić za śmieci - dodał. Władze miasta nie są przeciwne wprowadzeniu podatku śmieciowego. Ale widzą inną możliwość. - Obecnie jest szansa na sejmowe rozwiązanie sprawy odpadów komunalnych - uważa prezydent miasta, Zbigniew Podraza.

Z organizacją referendum obok Eurowyborów zmierzy się natomiast Sosnowiec. Tutaj głosowanie odbędzie się w tych samych budynkach co wybory, ale innych lokalach wyborczych.

źródło: odpady.net.pl