reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

VII Krakowski Festiwal Recyklingu


13 maja 2009

Ideą Festiwalu jest promowanie wśród mieszkańców recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

W tym roku na Błoniach powstanie miasteczko miniatur budowli z surowców wtórnych. W ten niezwykły sposób, organizatorzy chcą pokazać, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych. Festiwal udowadnia, że tematyka związana z selektywną zbiórką odpadów nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Formuła Festiwalu sprawia, że poważna tematyka może być również źródłem dobrej zabawy. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również konkursów, koncertów, widowisk.

Podczas wieczornego (30 maja) koncertu wystąpi KAYAH z zespołem. Po koncercie odbędzie się pokaz laserowy. Natomiast w niedzielę (31 maja) na scenie wystąpią: Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem oraz zespół Wanda i Banda.

Ponadto tradycyjnie odbywać będzie się zbiórka surowców w zamian, za które mieszkańcy otrzymają sadzonki drzew i kwiatów. W ciągu sześciu edycji Festiwalu zebrano: 134,3 Mg makulatury, 62,3 Mg szkła, 4,3 Mg puszek aluminiowych, 8,2 Mg butelek PET, 6,3 Mg zużytych baterii i 1,1 Mg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Wystarczy przynieść:
- 20 opakowań szklanych
- 30 puszek aluminiowych
- 20 kg makulatury
aby otrzymać sadzonkę drzewa, krzewu lub kwiatka balkonowego

- 30 butelek PET
- 40 zużytych baterii
aby otrzymać upominek.

Zbiórka surowców trwać będzie w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 11.00 – 16.00 (lub do wyczerpania zapasów sadzonek i upominków).

Podczas VII Krakowskiego Festiwalu Recyklingu będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte, niepotrzebne termometry rtęciowe.

źródło: krakow.pl