reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

11 maja - Dzień bez śmiecenia


11 maja 2009

Z roku na rok w Polsce jak i innych krajach rozwiniętych powstaje coraz więcej odpadów. Tylko w 2007 roku w Polsce zebranych zostało 10,5 milionów ton odpadów komunalnych, z czego aż ponad 90% trafiło na składowiska. Śmiecimy każdego dnia – w domu, w pracy, w szkole, na urlopie. Musimy zatem wiedzieć jak „śmiecić świadomie i z głową” – czyli jak zagospodarować i segregować odpady, tak by stawały się znowu użyteczne.

Pomysł obchodów Dnia Bez Śmiecenia narodził się wśród młodzieży reprezentującej kilkanaście krajów Europy na międzynarodowym spotkaniu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”. Propozycja zgłoszona przez polskich reprezentantów koordynowana jest w Polsce przez Rekopol Organizacja Odzysku S.A. Dzień Bez Śmiecenia organizowany jest w Polsce po raz trzeci. - Naszym celem jest, by ten dzień, wraz ze swoim głównym przesłaniem – „śmiecenia z głową”, czyli segregowania odpadów – wpisał się w kalendarium dni i świąt, a samo przesłanie w codzienność naszych nawyków i zachowań – informuje Piotr Szajrych, prezes zarządu Rekopolu.

– Czasami podajemy wiele przeszkód, które stają nam na drodze do segregowania odpadów w domu, czy miejscu pracy; najczęściej wymieniany jest brak pojemników, czy worków do segregacji odpadów. To jednak przeszkoda, którą możemy łatwo usunąć – firma odbierająca od nas odpady zobowiązana jest również do zabezpieczenia kwestii związanych z gromadzeniem i odbiorem posegregowanych odpadów. Przedyskutujmy zatem to z firmą bądź zarządcą naszego domu – zachęca Szajrych.

– W tegorocznej edycji kampanii chcemy pokazać, iż poza korzyścią jaką jest mniejsza ilość odpadów trafiających do środowiska, segregacja odpadów, a co za tym idzie ich recykling i odzysk pozwalają zaoszczędzić mnóstwo energii i zasobów naturalnych – podkreśla koordynator kampanii Michał Mikołajczyk z Rekopolu. Wyprodukowanie słoika ze stłuczki szklanej pochodzącej z selektywnej zbiórki pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100 W żarówki przez 4 godziny! – dodaje Mikołajczyk.

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.dzienbezsmiecenia.pl

źródło: www.komunalny.pl