reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Tytuły „Przyjaciele Natury” przyznane - 50 tysięcy dzieci wzięło udział w programie.


07 maja 2009

Zakończyła się pierwsza edycja programu ekologicznego „Przyjaciele Natury” organizowanego dla przedszkolaków przez Fundację Nasza Ziemia oraz firmę Tymbark i markę Kubuś. Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Środowiska. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 50 tysięcy dzieci z 750 przedszkoli. We wrześniu ruszy druga edycja skierowana do wszystkich przedszkoli w Polsce.

Zakończyła się pierwsza pilotażowa edycja programu „Przyjaciele Natury”, która rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku i była skierowana do przedszkoli w województwach: lubelskiego, małopolskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Organizatorami programu są firma Tymbark i marka Kubuś oraz Fundacja eprPolska. Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Środowiska. Przedszkolaki miały za zadanie przygotowanie szeregu projektów, których celem jest edukacja i ochrona natury. Były to między innymi: realizacja scenariuszy lekcyjnych przygotowanych przez metodyków, organizacja przyrodniczych wycieczek i ekologicznych akcji z okazji np. Pierwszego Dnia Wiosny, konkursy plastyczne i muzyczne oraz przedstawienia dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań. Aby przedszkole mogło otrzymać zaszczytny tytuł „Przyjaciele Natury” musiało uzyskać określoną liczbę punktów.

W programie wzięło udział ponad 50 tysięcy dzieci z 750 przedszkoli i wszystkie przedszkola, które zrealizowały działania i przesłały raport potwierdzający ich realizację otrzymają Certyfikat i tytuł „Przyjaciele Natury”, dodatkowe materiały edukacyjne dla przedszkoli oraz drobne upominki i dyplomy dla dzieci i nauczycieli biorących udział w programie. Lista nagrodzonych przedszkoli znajduje się na stronie internetowej www.przyjacielenatury.pl.

Zaangażowanie, kreatywność oraz zasięg przeprowadzanych działań przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przedszkola przesłały wspaniałe raporty z przeprowadzonych akcji zawierające mnóstwo zdjęć i ciekawych informacji.

„Sprawdzanie raportów z realizacji działań sprawiło nam dużo radości i dostarczyło wielu emocji. Potwierdzały one ogromne zaangażowanie, pomysłowość, jak i wkład w realizację działań wszystkich uczestników naszego programu. Widać, że projekty nie tylko wiele ich nauczyły, ale również były okazją do świetnej zabawy. Cieszę się, że zamiłowanie do przyrody udaje się zaszczepiać już u najmłodszych mieszkańców Ziemi. Co jest bardzo ważne i warte podkreślenia - to duże zaangażowanie nauczycieli i rodziców, bez których udział w programie i realizacja zadań, nie byłyby możliwa ”- mówi Mira – Stanisławska - Meysztowicz Prezes Fundacji Nasza Ziemia orazPrzewodnicząca Jury programu.

„Jestem bardzo mile zaskoczony, że tak dużo dzieci wzięło udział w naszym programie. Cieszę się, że przedszkolakom udało im się zaangażować nie tylko rodziców, ale również społeczności lokalne. Takie działania zachęcają również nas dorosłych do dbania o przyrodę”- mówi Dariusz Czech, Prezes Tymbarku.

Olbrzymie brawa należą się wszystkim nauczycielom, rodzicom i dyrektorom przedszkoli, którzy wspaniale włączyli się w ekologiczne projekty. Życzliwa pomoc i fachowe wsparcie udzielane dzieciom z ich strony, zasługują na pochwały i najwyższe uznanie. Zainteresowanie programem przerosło oczekiwania organizatorów dlatego od września rusza druga edycja skierowana do wszystkich przedszkoli w Polsce.

Wszystkich dodatkowych informacji z przyjemnością udzielą:

Paulina Kołodko tel. 033/ 870 84 64, e-mail: p.kolodko@maspex.com.pl

Dorota Liszka, tel. 033/873 15 99, e-mail: d.liszka@maspex.com.pl