reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wypunktuj śmieci


07 maja 2009

Zużyte opony, stare meble i zepsute lampy nie muszą zalegać w piwnicach czy komórkach łódzkich mieszkań. Aby się ich pozbyć, wystarczy podjechać do działającego od kwietnia "Punktu Dobrowolnego Dostarczania Odpadów" mieszczącego się przy ul. Zamiejskiej 1.

Oddanie niebezpiecznych i sprawiających kłopot w zagospodarowaniu odpadów jest bezpłatne. Punkt czynny jest przez sześć dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku otwarty jest w godzinach 8-17. W soboty odpady można przywozić od godz. 8 do 12.

Do punktu można dostarczać takie odpady jak: elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny), lampy rtęciowe i fluorescencyjne, urządzenia zawierające freony, baterie i akumulatory, opakowania po farbach, klejach i żywicach, opony, odpady wielkogabarytowe (meble), odpady drewna, szkła, tworzyw sztucznych oraz makulaturę.

"Punkt Dobrowolnego Dostarczana Odpadów" jest miejską inwestycją, którą nadzoruje Wydziału Gospodarki Komunalnej. Zarządzany jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Zwykłe odpady komunalne, wytworzone zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w wyniku remontu (np. gruz czy styropian) nie są tu przyjmowane. Podobne punkty funkcjonują w miastach europejskich oraz niektórych miastach w Polsce.

źródło: uml.lodz.pl