reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zielony śmietnik


05 maja 2009

Ten zaawansowany technologicznie śmietnik ma własne zasilanie z paneli słonecznych, a dzięki zgniataniu śmieci pochłania ich o wiele więcej niż zwykły kosz - a to mniejsze zużycie paliwa w śmieciarkach!

BigBelly Solar Compactor ma pokaźny brzuszek, z wierzchu jest wyłożony panelami solarnymi i ma dość energii, aby zająć się dokładnym prasowaniem śmieci, które do niego trafiają. Ten publiczny kosz na śmieci to jednocześnie kompaktor zgniatający odpadki, dzięki czemu może ich zmieścić pięć razy więcej niż zwykły kosz na śmieci. Rzadsze opróżnianie oznacza niższe koszty i zużycie paliwa oraz emisje dwutlenku węgla (śmieciarki) mniejsze aż o 80 procent, co oznacza ogromną korzyść dla środowiska. Panele słoneczne zapewniają darmową i czystą energię, za którą nie trzeba płacić. Śmietnik wysoki na metr dwadzieścia sprawdził się już w wielu miejscach – college’ach, na stadionach, w parkach i w różnych warunkach atmosferycznych. Miejmy nadzieję, że sprawdzi się także w Polsce.

źródło: focus.pl