reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zbiórka odpadów biodegradowalnych w Krośnie


04 maja 2009

Urząd Miasta Krosna zapłaci za usunięcie z posesji mieszkańców „zielonych odpadów” – zgrabionych liści, trawy i drobnych gałęzi.

Początkiem maja w naszym mieście organizowana jest zbiórka odpadów, które zazwyczaj tworzą się podczas wiosennych, ogrodowych prac. Skoszona trawa i przycięte gałęzie często są utylizowane „na własną rękę” lub stanowią spore „dociążenie” kubłów na śmieci.    

Od  4 do 9 maja, Centrum Usług Komunalnych KROeko będzie nieodpłatnie odbierać zaworkowane odpady (zgodnie z ustalonym harmonogramem). Zawiązane i nieuszkodzone worki trzeba wystawić przed posesją (jak najbliżej ulicy głównej) do godziny 7:00, tak aby były dobrze widoczne z jezdni. Odbierane będą tylko worki z odpadami ulegającymi biodegradacji.

Opady zostaną dostarczone na plac kompostowy w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie.

Mieszkańcy mają także możliwość samodzielnego (w dogodnym dla nich terminie) dostarczenia  do ZUO zebranych odpadów zielonych. Do  500 kg będą przyjmowane również nieodpłatnie. 

Akcja finansowana jest ze środków Urzędu Miasta i obejmuje wszystkich właścicieli nieruchomości z posesji prywatnych osób fizycznych (w zabudowie jednorodzinnej).

Harmonogram zbiórki

źródło: krosno.pl