reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Miasto chce się pozbyć wraków


28 kwietnia 2009

Nieużywane, zniszczone i rozpadające się samochody można znaleźć w każdej dzielnicy większego miasta. Często bez rejestracji, bez kół czy części, z wybitymi szybami straszą przechodniów i drażnią kierowców, którzy chętnie by skorzystali z zajmowanego przez nie miejsca parkingowego. Jak do tej pory walka z tym problemem była raczej utrudniona. Mieszkańcy nie wiedzieli do kogo mogą się zwrócić z informacją, że gdzieś w mieście znajduje się wrak samochodu.

- Dotąd nie było odpowiednich uwarunkowań prawych, żeby należycie zająć się wrakami samochodów. Na szczęście zmieniły się przepisy. Gminie usuwającej z ulic wraki samochodów zostaną zwrócone pieniądze. Przekaże je Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska z tzw. opłaty recyklingowej pojazdów - mówi Marian Stani, dyrektor wydziału ochrony środowiska urzędu miasta.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na usuwanie, transport, a także przechowywanie wraków samochodów (o tym, co to za auto czytaj w ramce obok). Gdy zostanie on rozstrzygnięty, w Lublinie takimi samochodami zajmie się prywatna firma, której obowiązkiem będzie zabierane zabieranie wraków na strzeżony parking. Tam przez pół roku będą czekały na ustalenie właściciela. Jeśli się to uda zostanie on obciążony kosztami transportu i przechowania. Będzie też prawdopodobnie musiał zająć się zdemotnowaniem wraka.

Jeśli ustalenie właściciela auta się nie powiedzie to wtedy decyzją rady miasta samochód zostanie przepisany na majątek gminy, a później przewieziony do stacji demontażu pojazdów.

- Mam nadzieję, że zanim ktoś porzuci swój stary samochód dwa razy się nad tym zastanowi i wraków w naszym mieście będzie coraz mniej - tłumaczy Stani, który dodaje, że już dziś ma sygnały, gdzie w mieście można znaleźć nawet kilkanaście porzuconych aut. - Wszystkie one zostaną usunięte po rozstrzygnięciu przetargu, czyli być może już w maju - zapowiada dyrektor wydziału ochrony środowiska.

źródło: Gazeta Wyborcza