reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Uczą, jak segregować odpady!


27 kwietnia 2009

Już 27 kwietnia ruszy pierwsza w tym roku ekologiczna akcja edukacyjna „… z natury segreguję!”. Uczestniczące w niej dzieci z warszawskiej Białołęki będą uczyć się jak prawidłowo prowadzić segregację odpadów, a uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w konkursie selektywnej zbiórki odpadów. Akcja realizowana jest w ramach projektu „W Trosce o Naturę”.

„… z natury segreguję!” to program ekologicznych akcji edukacyjnych, prowadzonych w całej Polsce. W czasie ich trwania dzieci uczą się m.in. na czym polega recykling i jak prowadzić selektywną zbiórkę odpadów. Program jest elementem projektu edukacji ekologicznej „W Trosce o Naturę”, opracowanego przez Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA (PSR).

- Założenia „… z natury segreguję!” przygotowaliśmy z myślą o kształtowaniu odpowiedzialnych, proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnych, biorących udział w akcjach – powiedziała Katarzyna Kawczyńska, koordynator akcji, PSR – Chcemy również pokazać, jak ważne jest wspólne działanie w dbaniu o środowisko naturalne, angażując samorządy lokalne, przedsiębiorców i operatorów komunalnych. – dodała Kawczyńska.

Akcja na warszawskiej Białołęce jest pierwszą w tym roku edycją „… z natury segreguję!”. Działania edukacyjne, skierowane w jej ramach do dzieci i młodzieży będą obejmować specjalnie przygotowane lekcje, prowadzone od 27 kwietnia br. we wszystkich placówkach biorących udział w programie. Towarzyszyć im będą liczne konkursy oraz dodatkowe działania, związane z tematyką ochrony środowiska oraz selektywną zbiórką odpadów.

Istotną częścią akcji, prowadzoną równolegle z warsztatami, będzie konkurs selektywnej zbiórki odpadów. Przed każdą szkołą podstawową, objętą programem zostaną ustawione pojemniki do segregacji odpadów. Do 8 maja br. uczniowie  będą umieszczać w nich odpady opakowaniowe, kierując się zasadami wyniesionymi z zajęć edukacyjnych – liczyć się tu będzie trafność, a nie ilość.

15 maja br. odbędzie się wielki finał akcji na Białołęce, podczas którego zaprezentowane zostaną prace artystyczne dzieci z uczestniczących w programie szkół i przedszkoli. Ogłoszone zostaną także wyniki konkursu selektywnej zbiórki odpadów, a zwycięskim placówkom – wręczone nagrody.

Akcję honorowym patronatem objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka, Jacek Kaznowski. Obsługę komunalną akcji na Białołęce poprowadzi firma AG-Complex. Partner wydarzenia – Graphite zapewni nagrody dla zwycięskich szkół, a Polski System Recyklingu – dla dzieci i młodzieży.

Program akcji „… z natury segreguję!” został objęty patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Kolejne akcje, zaplanowane na 2009 rok, odbędą się m.in. w Rybniku, Garwolinie oraz Krynicy Górskiej.

źródło: media.neuron.pl