reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:



Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?



1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kubica pojedzie z czekoladowym paliwem?


24 kwietnia 2009

EcoF3 to pierwszy pojazd wykonany z ekologicznych materiałów, który bierze udział w wyścigach Formuły 3. Teraz nowym modelem zainteresowały się zespoły Formuły 1, takie jak McLaren lub mistrzowski Ferrari. I nie jest to tylko ich fanaberia, bo napędzany czekoladowym paliwem silnik biodiesel sprawia, że samochód może pędzić z prędkością 234 km/h.

Jak "ziemniaczany" EcoF3 może przy takiej prędkości trzymać się w jednym kawałku? Otóż poszczególne części wozu zespala żywica. Wymieszano z nią elementy wykonane z włókien warzywnych. Smary pochodzą z oleju roślinnego.

Wykonawcy nowatorskiego automobilu, drużyna WorldFirst w uniwersytetu Warwick w Coventry (Wielka Brytania), starają się o zmianę zasad, aby w przyszłym sezonie mogli wziąć udział w wyścigach Formuły 1. W tej chwili nie jest to jeszcze możliwe, ze względu na nietypowe paliwo, jakim EcoF3 jest napędzany. "Być może zespoły Formuły 1 dadzą się przekonać, że przyjazny dla środowiska samochód niekoniecznie musi jeździć wolno. Mamy też nadzieję, że nasze materiały będą w przyszłości wykorzystywane do produkcji bolidów Formuły 1" - mówi gazecie Daily Telegraph rzecznik prasowy WorldFirst.

źródło: Dziennik - Zielony Dziennik