reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zbiórka w Ostrowie Wielkopolskim


23 kwietnia 2009

6 ton elektrośmieci i 12 ton wielkogabarytów zebrano w sobotę 18 kwietnia 2009 roku podczas pierwszego dnia zbiórki odpadów komunalnych wielkogabarytowych. W Ostrowie Wielkopolskim trwa kolejna akcja bezpłatnego odbierania komunalnych odpadów wielkogabarytowych. Środki na zbiórkę pochodzą z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. A pierwszy tydzień tegorocznej zbiórki przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że ostrowianie wystawili przed domy o 1/3 odpadów więcej niż w pierwszym dniu trwania zbiórki przed rokiem. To dobra informacja, tym bardziej, że dzięki takim akcjom organizowanym przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim te sprzęty na pewno nie trafią na nielegalne wysypiska, do rowów, lasów, nie będą też spalone w piecach domowych. Temu właśnie – by legalnie i zupełnie bezpłatnie pozbywać się dużych odpadów i sprzętu RTV i AGD służą tego typu akcje – wyjaśnia Ewa Kasperek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Miasto zostało podzielone na 16 rejonów. Zbiórkę przeprowadzą dwie firmy: Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA i Firma Usługowa „Kosz” sp. z o.o.

Kolejna zbiórka w sobotę 25 kwietnia 2009 roku. O wystawienie odpadów wielkogabarytowych komunalnych proszeni są mieszkańcy dwóch rejonów: II i X.

Więcej informacji

źródło: www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl