reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

138 tysięcy drzew – trwają przygotowania do wiosennej edycji programu „Więcej drzew dzięki Tobie”


22 kwietnia 2009

Citi Handlowy wraz z Fundacją Kronenberga i Fundacją Nasza Ziemia rusza z kolejną odsłoną programu „Więcej drzew dzięki Tobie”. Bank zobowiązał się, że w imieniu każdego klienta, który zrezygnuje z wyciągu papierowego na rzecz elektronicznego posadzi jedno drzewo. W zeszłym roku z inicjatywy Citi Handlowy posadzono 40 tysięcy drzew. W tym roku posadzonych zostanie aż 138 tysięcy drzew. Chojnowski Park Krajobrazowy pod Warszawą, Przywidz w Nadleśnictwie Kolbudy pod Gdańskiem oraz Wpisowo pod Olsztynem – tam 25 kwietnia (sobota) wolontariusze Citi Handlowy spotkają się podczas Rodzinnych Pikników Ekologicznych, by wspólnie rozpocząć wiosenną akcję sadzenia drzew.

Citi Handlowy to bank społecznie odpowiedzialny, a to zobowiązuje. W zeszłym roku rozpoczęliśmy akcję „Więcej drzew dzięki Tobie”. Udało nam się wtedy posadzić 40 tysięcy drzew. Wówczas już zainteresowanie naszych klientów akcją sadzenia lasów przerosło nasze oczekiwania. Zorganizowaliśmy pierwszy Piknik Ekologiczny, by dać szansę klientom i ich rodzinom czy znajomym osobiście posadzić swoje drzewo. W tym roku – za namową naszych „zielonych” klientów - zorganizujemy aż trzy takie pikniki i posadzimy aż 138 tysięcy drzew. I wciąż wydaje się to za mało, bo listę uczestników Pikników musieliśmy już zwiększać dwukrotnie, tłumaczy Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, wiceprezes zarządu banku Citi Handlowy.

Citi Handlowy zobowiązał się, że w imieniu każdego klienta, który zrezygnuje z wyciągu papierowego na rzecz elektronicznego, posadzi jedno drzewo. Na zaproszenie Citi Handlowy do wzięcia udziału we wspólnym sadzeniu drzew zgłosiły się setki osób. W sobotnich Piknikach Ekologicznych w lasach pod Warszawą, Gdańskiem i Olsztynem wezmą udział wolontariusze i pracownicy Citi Handlowy, ale także klienci banku oraz wszystkie te osoby, które zarejestrowały się jako uczestnicy Pikniku na stronie internetowej banku. Lokalizacje Rodzinnych Pikników Ekologicznych nie są przypadkowe. W Chojnowskim Parku Krajobrazowym pod Warszawą, Przywidzu pod Gdańskiem oraz Wipsowie pod Olsztynem konieczne jest uzupełnienie drzewostanu dla poprawy równowagi ekologicznej.

Podczas Rodzinnych Pikników Ekologicznych uczestnicy wezmą udział w szkoleniu z sadzenia drzew. Odbędą się także warsztaty ekologiczne, podczas których rodzice wraz ze swoimi pociechami nauczą się jak pleść kosze z wikliny i lepić w glinie. Uczestnicy spotkań będą mogli także poznać tajemnie lasu podczas specjalnych przejażdżek dorożką. Dodatkowo, najmłodsi „leśnicy” będą mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem przygotowania budek lęgowych
dla ptaków, a nieco starsi będą mogli wziąć udział w plenerach malarskich i zaprojektować swój plakat promujący akcję „Więcej drzew dzięki Tobie”. Nie zabraknie też powtórki z dekalogu ekologicznych zachowań. Uczestnicy Pikniku będą mogli m.in. przypomnieć sobie z trenerami jak skutecznie i poprawnie segregować śmieci.

„Więcej drzew dzięki Tobie” to akcja o niespotykanym charakterze. Udało nam się, w niej nie tylko połączyć starania banku oraz organizacji pozarządowych, ale także wykorzystać entuzjazm i zaangażowanie klientów na rzecz szerzenia ekologicznych zachowań. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że renoma Banku odpowiedzialnego społecznie, jaką cieszy się Citi Handlowy, kolejny raz wyszła poza środowisko biznesowe – powiedziała Iwona Jaworska, Prezes Fundacji Kronenberga.

„Więcej drzew dzięki Tobie” to program partnerski Citi Handlowy, działającej przy banku Fundacji Kronenberga oraz Fundacji Nasza Ziemia. W ramach inicjatywy wiosną 2009 roku zostaną zalesione przede wszystkim tereny w Nadleśnictwie Olkusz, które jest dotknięte problemem zaniku "zielonych korytarzy" (szlaków migracji zwierząt i roślin). Zalesienia realizowane są pod nadzorem i zgodnie z planem zalesień i odtwarzania "zielonych korytarzy" przyjętym przez Lasy Państwowe. Dla uczestników akcji sadzenia drzew organizowane są specjalne warsztaty podnoszące wiedzę na temat roli lasu dla środowiska, gospodarki i ochrony klimatu.