reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Warszawiacy obliczyli swoją emisję CO2


22 kwietnia 2009

22 kwietnia, o godzinie 11, warszawiacy mieli niebywałą okazję obliczyć swoją emisję dwutlenku węgla. Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika Fundacja eprPolska i Sprzątanie Świata – Polska zorganizowały happening z okazji Dnia Ziemi. W tym roku hasło przewodnie tego Dnia brzmi „Z energią chrońmy klimat”, dlatego w czasie happeningu przedstawiono komputerowy program Kalkulator Emisji CO2, który był oficjalnym narzędziem obliczeniowym Ministerstwa Środowiska w czasie Konferencji Klimatycznej w Poznaniu (COP 14) w grudniu 2008 r.

Średnio na świecie każda osoba wytwarza w ciągu roku 5 ton dwutlenku węgla, natomiast dla Polski wartość ta wynosi 8,3 ton. Byliśmy ciekawi, jak na tym tle wypadają warszawiacy. Swoją emisję obliczyło kilkoro dziennikarzy oraz przechodniów i okazało się, że mieszkańcy stolicy, z wynikiem 9,8 ton/os/rok, znajdują się powyżej średniej krajowej. Staraliśmy się więc pokazać, jak w prosty sposób można zmniejszyć swoją emisję i przyczynić się do ograniczania zmian klimatu.

Happening został zorganizowany w ramach Kampanii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju "Ziemia w Twoich rękach", której głównymi partnerami i darczyńcami są Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz firma Vattenfall Poland. Patronat nad akcją objął m.in. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

Serdecznie dziękujemy za udział w happeningu i zrelacjonowanie akcji dziennikarzom z PR Euro, RMF MAXXX, Teleexpressu, PAP-u, PR Radio I, Antyradia, Dziennika, Eurogospodarza, Radia dla Ciebie, Życia Warszawy, TVP Warszawa i Radia Kampus. 

Więcej zdjęć z happeningu mozna obejrzeć tutaj.