reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wiosenne sprzątanie brzegów Wisły


21 kwietnia 2009

18 kwietnia pogoda nie sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. Pomimo rzęsistego deszczu i pochmurnej aury o godzinie 11, przy warszawskim moście Gdańskim, zebrała się grupka chętnych do oczyszczania brzegów Wisły. Męstwem w przezwyciężaniu niesprzyjającej pogody i w trosce o czystość królowej polskich rzek wykazali się pracownicy firmy Boeing Company i ich przyjaciele oraz uczennice z Zespołu Szkół nr 23 w Warszawie pod dowództwem pani Anny Liberek-Mączki. Organizatorem akcji były Fundacja eprPolska i Fundacja „Sprzątanie świata – Polska”.

Ekipa sprzątająca, zaopatrzona w dobre humory, worki oraz rękawiczki ruszyła w dół rzeki wypatrując i zbierając po drodze wszystkie odpadki. Wśród śmieci dominowały butelki (zarówno plastikowe jak i szklane) oraz kapsle i niedopałki papierosów.

Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci – z butem trekkingowym i oponą samochodową włącznie!
Sprzątanie brzegów Wisły było naturalną konsekwencją działań obu Fundacji skoncentrowanych na ochronie wód, w tym ochronie Bałtyku. Miesiąc temu Fundacje zorganizowały podwodne sprzątanie Wisły przez profesjonalnych płetwonurków, następnym etapem było sprzątanie nadbrzeża.

Kampania ”W trosce o Bałtyk”ma na celu uczulenie Polaków na to, jaki wpływ mają ich działania na stan wody w Morzu Bałtyckim. Poprzez akcje sprzątania Fundacje chcą uwrażliwić Polaków, odpoczywających nad brzegami jezior, rzek, stawów, strumyków i wszelkich zbiorników wodnych na to, w jakim stanie pozostawiają po sobie środowisko naturalne.      

Odpoczywając nad wodą nie zapominajmy o zabraniu ze sobą swoich śmieci! To, co po sobie pozostawiamy świadczy o naszej kulturze osobistej. Śmieci na brzegach zbiorników wodnych zagrażają ptactwu wodnemu i rybom.
Sobotnie porządki brzegów Wisły były również elementem międzynarodowej akcji wiosennych porządków przed Dniem Ziemi. W inicjatywie tej biorą udział Łotwa, Litwa, Estonia oraz Petersburg. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja eprPolska i Fundacja "Sprzątanie świata – Polska".

W zeszłym roku w Wielkiej Kampanii Sprzątania na Łotwie wzięło udział 50 tys. osób, które zebrały 260 tys. worków śmieci. Mamy nadzieję, że do polskiej akcji przyłączy się więcej osób.
Zapraszamy na stronę internetową Fundacji, gdzie będzie można znaleźć relacje z przebiegu akcji w Polsce.  

Serdecznie dziękujemy pani Beacie Kozłowskiej z w warszawskiego oddziału firmy Boeing Company za zaktywizowanie entuzjastów sprzątania wśród współpracowników i ich rodzin oraz pani Annie Liberek – Mączce za zmobilizowanie grupy uczennic Zespołu Szkół nr 23 do udziału w akcji.

Gorąco dziękujemy panom Jarosławowi Matusiakowi i Markowi Piwowarskiemu z Zarządu Oczyszczania Miasta za pomoc w organizacji sprzątania i wywózce śmieci.

Dziękujemy dziennikarzom z Antyradia, Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, Polski The Times, IAR i PAP za zrelacjonowanie akcji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.