reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nielegalne wysypiska odpadów w Łodzi


20 kwietnia 2009

W zeszłym roku UMŁ wydał ponad 3 miliony złotych na usuwanie nielegalnych wysypisk śmieci. Nieodpowiedzialni ludzie wyrzucają wszystko, nawet stare lekarstwa i dokumenty z danymi osobowymi.

W dniu 8.04.2009 r. na numer telefoniczny Zielonej Linii (042 638 5000) wpłynęło zgłoszenie dotyczące nielegalnego wysypiska odpadów przy ul. Gerberowej. Tego samego dnia przeprowadzono wizję lokalną wysypiska, w czasie której ujawniono odpady zawierające dane adresowe. Na miejsce została wezwana Straż Miejska, która podjęła czynności służbowe. Ustalono, że adres znajdujący się na kartonowych pudłach należy do firmy, która sprzedaje w nich farby i akcesoria remontowe osobom prywatnym. Znaleziono także rachunek telefoniczny. Straż Miejska nie posiada kompetencji do procesowego ustalenia dysponenta tego numeru, sprawę przekazano Komendzie Miejskiej Policji.

W dniu 14.04.2009 r. o godz. 19:00 ujawniono nielegalne składowisko odpadów na terenie osiedla Rokicie. W czasie przeszukiwania części wysypiska natrafiono na odpady medyczne (igły, strzykawki, leki) oraz dokumentację lekarską i dane osobowe pacjentów (w tym numery PESEL pacjentów, adresy zameldowania, recepty, spisy schorzeń, zgody rodziców na leczenie stomatologiczne uczniów szkoły itp.). Wezwany na miejsce patrol Policji stwierdził konieczność przeprowadzenia oględzin oraz wszczęcia postępowania przygotowawczego. Około godziny 22:00 funkcjonariusze VII Komisariatu KMP w Łodzi rozpoczęli oględziny terenu.
Odpady jakie znalazły się na nielegalnym wysypisku śmieci przy ulicy Lazurowej, pochodziły z dwóch firm mających siedzibę przy ulicy Braterskiej 25 w Łodzi – Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz firmy transportowej. Na źródło pochodzenia odpadów wskazują faktury znalezione na nielegalnym wysypisku.

Informujemy także, że Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ od kilku lat prowadzi w ponad setce łódzkich aptek zbiórkę przeterminowanych leków. Program ten skierowany jest jednak do osób prywatnych. Firmy posiadające większą ilość leków, zobligowane są posiadać stosowne umowy z wyspecjalizowanymi firmami utylizacyjnymi.

źródło: czystemiasto.uml.lodz.pl