reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ekologiczna szkoła dla 17 gmin


20 kwietnia 2009

Burmistrzowie i wójtowie, sołtysi i przewodniczący osiedli oraz mieszkańcy 17 wielkopolskich gmin uczą się jak dbać o czystość i ekologię. Wiedzę nabywają w ramach największej kampanii edukacyjnej prowadzonej na terenie tych gmin, które z Jarocinem będą prowadzić wspólną gospodarkę odpadami.

Celem szkoleń realizowanych w gminach jest edukacja z zakresu właściwego gospodarowania odpadami oraz selektywnej zbiórki i segregacji. Ma ona przygotować poszczególne miejscowości i ich mieszkańców do realizacji założeń porozumienia, które samorządy podpisały w październiku ubiegłego roku.

Kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw proekologicznych firma Business Communication Group z Piły rozpoczęła od gminy Jarocin – inicjatora i gospodarza porozumienia. Prawne i technologiczne aspekty gospodarki śmieciowej, a także korzyści finansowe i ekologiczne selektywnej zbiórki surowców poznali już sołtysi i przewodniczący zarządów jarocińskich osiedli. Nabytą wiedzę mają teraz przekazać mieszkańcom, a pomóc ma im w tym zdobyta na szkoleniach wiedza o zasadach promocji i technikach komunikacji.

Kampania edukacyjna ma na celu jeszcze bardziej zwiększyć efektywność działań gmin Porozumienia Międzygminnego, które i tak poprzez swoje dotychczasowe działania zdecydowanie wybijają się ponad przeciętność w skali całego kraju. – zapewnia organizator szkoleń, spółka Business Communication Group z Piły.

Edukację ekologiczną mieszkańców pilska firma wykonuje na zlecenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Witaszyczkach. Firma została wyłoniona w drodze przetargu. Zgodnie z założeniami, edukacja ma być prowadzona nie tylko w postaci szkoleń dla sołtysów. Uczyć zarządzania gospodarką odpadami mają się także burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin. Najprzyjemniejsza forma nauki czeka jednak samych mieszkańców - 2 maja na jarocińskim rynku odbędzie się wielka rodzinna majówka, na której nie zabraknie muzyki rozrywkowej i konkursów... oczywiście o tematyce ekologicznej.

źródło: jarocin.pl