reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Foliówki zabijają morskie zwierzęta


20 kwietnia 2009

To, że plastikowe torebki ze sklepu szkodzą środowisku i zatruwają glebę, wiedzą nawet przedszkolaki. Jednak okazuje sie, że foliówki to śmiertelne zagrożenie dla zwierząt z mórz i oceanów. Kanadyjscy naukowcy odkryli, że co roku w wyniku połknięcia torebki giną setki żółwi skórzastych.

Przeprowadzone na uniwersytecie w Dalhousie w Kanadzie badania 400 martwych żółwi skórzastych wykazały obecność plastiku w ponad 1/3 z nich. W większości były to foliowe torby, które żółwie mylą ze swoim naturalnym pożywieniem - meduzami.

Organizacja Ocean Conservancy wydała ostatnio alarmujący raport. Spośród wszystkich odpadów gromadzonych i wyławianych przez OC od kilku lat większość stanowią odpady syntetyczne, wśród których prym wiodą plastikowe torebki jednorazowego użytku. Mimo ogromnych kampanii na rzecz używania materiałowych toreb wielokrotnego użytku i recyclingu nadal ogromne ilości foliówek trafiają na wysypiska śmieci. Wiele z nich kończy w wodach oceanów. W samych Stanach Zjednoczonych zużywa się rocznie, bez powtórnego wykorzystania, 90 miliardów foliowych torebek.

Czasem jednak działania ekologów dają pozytywne efekty. Po tym jak Irlandia wprowadziła specjalną opłatę za używanie plastikowych torebek, ich zużycie w tym kraju zmalało o 90 proc.
Amerykańska sieć sklepów spożywczych Whole Foods zdołała odprowadzić z wysypisk 150 tysięcy ton odpadów plastikowych w 2008 roku.

Żółw skórzasty, największy żyjący żółw morski, jedyny przedstawiciel skórzastych, jest na granicy wyginięcia. Pozostało około 25 tysięcy samic składających jaja.

źródło: Dziennik - Zielony Dziennik