reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Biodegradowalna pokrywka na kubek z kawą


17 kwietnia 2009

Znane z nieekologicznych rozwiązań, marnowania wody i papieru amerykańskie kawiarnie sieciowe będą miały szansę się wykazać dbałością o środowisko. W USA właśnie weszły na rynek biodegradowalne pokrywki na kubek z kawą.

Pokrywki z dziurką do picia mają za zadanie trzymać ciepło i zabezpieczać napój przed rozlaniem. Są nieodłącznym wyposażeniem jednorazowego kubka z kawą z sieciowej kawiarni. Do tej pory produkowało się je z plastiku, ale jest szansa, że to się niebawem zmieni. Firma Eco-Products do spółki z innymi producentami ekologicznych opakowań wypuściła na rynek pierwsze pokrywki wykonane z tworzywa Ingeo. Składa się ono ze sztucznych włókien wytwarzanych z węgla magazynowanego przez rośliny w procesie fotosyntezy. Producenci szacują, że taka pokrywka na miejskim wysypisku rozłoży się w ciągu 90 do 120 dni.

"Bardzo się cieszymy z tej przełomowej innowacji w sposobach podawania żywności" - mówi dziennikarzom magazynu "Live Science" Jim Hobbs, dyrektor ds. sprzedaży firmy Nature Works, która produkuje tworzywo Ingeo. "Nowe ekologiczne pokrywki Eco-Products będą dokładnie takiej samej jakości jak tradycyjne, produkowane na bazie ropy naftowej, a do tego ich używanie daje dodatkowe korzyści dla środowiska przez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zmniejszenia amerykańskiej zależności od zagranicznej ropy naftowej".

Wchodzące na rynek pokrywki to pierwszy krok do wprowadzenia całkowicie ekologicznych jednorazowych naczyń do kawy. Tworzywo Ingeo zyskało certyfikat amerykańskiego Instytutu Produktów Biodegradowalnych (BPI) i w przyszłości będzie można produkować z niego również kubki.

Ekologicznym pakowaniem żywności interesują się już inne firmy. KFC, Gingerbread Folk, Twinings i Haigh's Chocolates przestawiły się niedawno na przyjazne dla środowiska produkty.

źródło: Dziennik - Zielony Dziennik