reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowy szef Szadółek


16 kwietnia 2009

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku - jedna z największych w kraju spółek zajmujących się unieszkodliwianiem odpadów - ma od wczoraj nowego prezesa. Został nim prawnik, Marek Machnikowski. Dariusz Sylwestrzak, poprzedni szef zarządu przedsiębiorstwa, zajmuje w firmie stanowisko dyrektora. Pracuje nad projektem modernizacji i rozbudowy zakładu.
- Prezes Marek Machnikowski jest z wykształcenia radcą prawnym, specjalistą prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego. Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku - informuje Michał Piotrowski z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Gdańska. - Jako prawnik ma również szeroką praktykę w zagadnieniach dotyczących prawa gospodarczego. Był wykładowcą w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów i w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Posiada również doświadczenie korporacyjne. Pracował w grupie Hestia, uczestniczył w obsłudze procesów inwestycyjnych, współpracował przy tworzeniu podmiotów gospodarczych na Litwie, w Czechach, na Słowacji, Cyprze i Malcie.

To właśnie doświadczenie zagraniczne było jednym z czynników decydujących o jego wyborze na stanowisko prezesa.
- Rada Nadzorcza rozpatrywała kilka kandydatur - mówi Antoni Pawlak, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska. - Wybrano Marka Machnikowskiego, gdyż uczestniczył w realizacji unijnych projektów. To praktyka potrzebna zwłaszcza teraz, gdy Polska dostosowuje się do norm Unii Europejskiej.

Jednym z najważniejszych zadań do wykonania w Zakładzie Utylizacyjnym jest wybudowanie do połowy grudnia bieżącego roku nowej kwatery na komunalne odpady. Pryzma śmieci, która teraz jest używana, dłużej nie będzie mogła być powiększana. Problemem pozostaje jednak uzyskanie unijnych dotacji na rozbudowę i unowocześnienie gdańskiego wysypiska. Wniosek o dotacje leży w Brukseli już kilka lat. Najpierw miasto liczyło, że dotacja zostanie przyznana jeszcze z zasobów przewidzianych na lata 2004-2013. Niestety, pieniędzy zabrakło.

W maju ubiegłego roku w Brukseli zarejestrowano drugi wniosek o wsparcie. Komisja Europejska zwleka jednak z podjęciem decyzji. W grę wchodzi ćwierć miliarda złotych. Czekający na unijne wsparcie projekt pt. "Modernizacja gospodarki odpadami komunalnymi w Gdańsku" ma też doprowadzić do poprawy sytuacji w tym zakresie w gminach sąsiadujących ze stolicą Pomorskiego.

źródło: Polska Dziennik Bałtycki