Reklama:
Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.
spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew
Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
Aktualności
- Wkładajmy więcej energii w OZE
- Odpadowa konferencja - online!
- Teatr z odpadów
- Śmieci w lesie
- Odpady do spalarni
- Wraki po europejsku
- Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
- Konferencja podsumowująca projekt "EKON-u"
- Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego dla szkół!
- Polska w obliczu pozwów KE
- Za śmieci do więzienia?
- Apel ekoobywatela
Ankieta
Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?pozostałe ankiety
18 ton baterii zebrano w Poznaniu
Baterie i akumulatory małogabarytowe są używane przez Poznaniaków powszechnie i na co dzień. Należą do odpadów wytwarzanych głównie przez gospodarstwa domowe. Oprócz tego używane są także w budownictwie, energetyce, handlu, łączności, transporcie, służbie zdrowia, czy siłach zbrojnych i szkolnictwie. Biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców i konieczność ochrony środowiska przyrodniczego, Zakład Zagospodarowania Odpadów we wrześniu 2004 roku podpisał umowę z Organizacją Odzysku REBA. Zakład zobowiązał się do zbiórki zużytych baterii małogabarytowych, stając się w ten sposób Operatorem systemu na terenie miasta Poznania reprezentującym Organizację.
W porozumieniu z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Poznania wyposażono poznańskie placówki oświatowe w specjalne pojemniki na zużyte baterie. Zbiórka baterii, zwraca uwagę dzieci i młodzieży na potrzebę troski o środowisko przyrodnicze, przyczynia się do tworzenia nowych wzorców zachowań oraz kształtowania postaw, wartości i przekonań. Ponadto pojemniki trafiły do obiektów użyteczności publicznej, do których każdy mieszkaniec może nieodpłatnie przynieść zużyte baterie.
Również miejskie pojemniki do selektywnej zbiórki surowców wtórnych zaopatrzone zostały w specjalne kieszenie na baterie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie pozbywają się odpadów we właściwy sposób i korzystają z pojemników do selektywnej zbiórki.
Dzięki działaniom podjętym przez ZZO w 2008 roku, Poznaniacy zebrali aż 18 ton zużytych baterii, które nie trafiły na składowisko odpadów komunalnych, tylko zostały we właściwy sposób zutylizowane.
źródło: komunalny.pl