reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Podpisano list intencyjny w sprawie likwidacji mogilników


14 kwietnia 2009

W czwartek podpisano list intencyjny oraz zostały omówione planowane działania ws. usunięcia mogilników, czyli zagrażających środowisku przeterminowanych środków ochrony roślin.List intencyjny został zawarty pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim reprezentowanym przez Jana Krawczuka Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego a Jackiem Chrzanowskim Prezesem WFOŚiGW w Szczecinie, Adamem Poniewskim Dyrektorem ANR Oddziału terenowego w Szczecinie i przedstawicielami zainteresowanych gmin.
W spotkaniu wzięli udział: Jan Krawczuk - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Mariusz Adamski – Zastępca Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Sebastian Kaczmarek – Kierownik Zespołu Obsługi Wniosków i Umów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Dawidem Brzozowski – Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciele gmin na terenie których znajdują się mogilniki.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące główne zadania:
- likwidacja odpadów przeterminowanych środków ochrony roślin,
- likwidacja skażonego gruzu (konstrukcja mogilnika),
- likwidacja gruntu z bezpośredniego sąsiedztwa komór,
- transport odpadów pestycydowych,
- przekazanie odpadów do unieszkodliwienia w spalarni,
- transport skażonego gruntu i gruzu na składowisko odpadów niebezpiecznych,
- przekazanie skażonego gruntu i gruzu do unieszkodliwienia,
- uzupełnienie wykopów czystym gruntem, niwelacja terenu,
- opracowanie raportu końcowego obejmującego: sprawozdanie z wymaganych prac oraz sporządzenie projektu uzupełnienia rekultywacji.

Planuje się, że przedsięwzięcie zostanie sfinansowane w 90% ze środków NFOŚiGW oraz w 10% ze środków WFOŚiGW. W przypadku przekroczenia kosztów, które są przewidziane na usuniecie mogilników, WFOŚiGW deklaruje dodatkowe wsparcie finansowe.

Zgodnie z „Wytycznymi określającymi sposób prowadzenia działań polegających na likwidacji, mogilnikow i rekultywacji terenów zdegradowanych składowaniem przeterminowanych środków ochrony roślin” przedstawionymi przez Ministerstwo Środowiska, likwidacja mogilników w naszym województwie zostanie przeprowadzona w 2 etapach, z uwagi na dużą ilość tj. 25 obiektów.

źródło: um-zachodnioporskie.pl