reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowa linia pozwoli zaoszczędzić


14 kwietnia 2009

PGK w Szczecinku kupiło za 200 tys. zł linię do sortowania odpadów. Na wysypisku urządzenie ruszyło właśnie pełną parą - informuje serwis gk24.pl.

Linia do sortowania to podajnik z taśmą i ruchomymi sitami. Śmieciarki wysypują na taśmę zawartość pojemników, która "przelatuje” przez sito o oczkach 4 na 4 centymetry.

To, co zostanie na górze, jest sortowane pod kątem wyłapania surowców wtórnych - papieru, szkła, plastiku. Drobniejsze odpady trafiają na składowisko. - Opłata za odpady po przesianiu wynosi 61 zł, a więc znacznie mniej niż płacimy do tej pory - mówi Leszek Ogar, szef PGK.

Teoretycznie więc na przesiewaniu śmieci zaoszczędzić można blisko 400 tys. zł. W praktyce będzie nieco mniej. - Całości odpadów nie przesiejemy, bo linia do sortowania może pracować w temperaturach powyżej zera - wyjaśnia Leszek Ogar. - Zimę mieliśmy srogą i sortownia pracuje na pełnych obrotach od niedawna.

źródło: gk24.pl, komunalny.pl