reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Sofia jak Neapol - tonie w śmieciach


14 kwietnia 2009

Fala cuchnących śmieci zalewa Sofię. Rząd Bułgarii ogłosił stan kryzysowy w stolicy kraju i jej okolicach. Według władz sanitarnych, stosy brudów po wiosennym ociepleniu grożą epidemiami czerwonki i żółtaczki. W mieście może się też pojawić więcej szczurów.

Tuż po posiedzeniu gabinetu premier Sergej Staniszew wyjaśnił, że w ostatnich tygodniach napływa do niego coraz więcej sygnałów i skarg na nagromadzenie śmieci i nieregularne opróżnianie kontenerów, zwłaszcza w czterech dzielnicach we wschodniej części miasta. 

Do sytuacji tej doprowadziło rozwiązanie w lutym przez władze miasta umowy z firmą na oczyszczanie prawie połowy stolicy. W zamian podpisano umowy z kilkoma mniejszymi firmami, które nie są w stanie zagwarantować regularnego wywozu śmieci.

Sztab kryzysowy do sprzątania miasta

Rząd zadecydował o powołaniu sztabu kryzysowego, który ma zorganizować sprzątanie miasta.

W związku z decyzją rządu mer Sofii Bojko Borysow przerwał wizytę w Moskwie. Borysow, którego partia jest faworytem w czerwcowych wyborach parlamentarnych, stwierdził, że decyzja jego politycznego oponenta Staniszewa ma go zdyskredytować.

źródło: www.tvn24.pl