reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ekologiczna bomba w Radomiu!


14 kwietnia 2009

Kilkadziesiąt przerdzewiałych beczek i pojemników, łącznie 9 ton przeterminowanych, toksycznych odpadów chemicznych - to wynik kontroli strażników miejskich na posesji przy ulicy Limanowskiego w Radomiu. Sprawą zajęła się Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska.

Strażnicy odkryli niebezpieczne składowisko w czasie rutynowych kontroli posesji pod kątem sprzątania i porządków.

- O sprawie natychmiast powiadomiliśmy służby ochrony środowiska. One zbadały zawartość beczek i podjęły dalsze kroki. Ze swojej strony ukaraliśmy właściciela posesji mandatem w kwocie 400 złotych - mówił nam Rafał Gwozdowski, kierownik Referatu I Straży Miejskiej.Na posesji przy ulicy Limanowskiego w Radomiu najprawdopodobniej nie ma już niebezpiecznych odpadów chemicznych. Tak przynajmniej zapewniają właściciele firmy, która je składowała. Pomimo tego, służby ochrony środowiska zapowiadają kontrolę i zbadanie, czy nie doszło do skażenia gleby.

Dzień później serwis podał:

9 ton niebezpiecznych odpadów chemicznych znajdowało się w pordzewiałych beczkach i pojemnikach na posesji przy ulicy Limanowskiego w Radomiu.

Były to toksyczne, przeterminowane substancje, mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia. Beczki stały na zewnątrz, na nieutwardzonym gruncie, bez jakichkolwiek zabezpieczeń.

Składowisko zostało odkryte przez Straż Miejską, która nałożyła mandat 400 złotych i powiadomiła służby ochrony środowiska.

- Następnego dnia przeprowadziliśmy tam kontrolę, która potwierdziła fakt składowania w nieodpowiedni sposób toksycznych odpadów chemicznych. Ponieważ decyzję nakazującą zlikwidowaniu składowiska i utylizację odpadów może podjąć tylko prezydent miasta, sprawę przekazaliśmy Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Radomiu. Ze swojej strony zadysponowaliśmy właścicielom firmy opłatę pokontrolną - powiedział nam Karol Wojciechowski, główny specjalista w radomskiej delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Według Grażyny Krugły, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Radomiu, właściciel został wezwany na 16 kwietnia na rozmowę.

- Po naszym piśmie otrzymaliśmy telefon, w którym poinformowano nas, że składowisko zostało już zlikwidowane. Ma być to potwierdzone jeszcze pisemnie. Dla nas oczywiście nie oznacza to zakończenia sprawy. Zamierzymy przeprowadzić tam kontrolę - stwierdziła nasza rozmówczyni.

Siedziba firmy była w czwartek zamknięta. Na jej zapleczu znajdowało się składowisko różnych, starych rzeczy, ale wśród nich zauważyliśmy tylko jedną, pustą beczkę.

źródło: echodnia.eu