reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Problem odpadów w Olsztynie


09 kwietnia 2009

Podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Miasta, radni dyskutowali nad problemem gospodarki śmieciowej w Olsztynie. W czerwcu kończy się nam umowa z wysypiskiem w Mławie – mówi Piotr Grzymowicz, Prezydent Miasta Olsztyn. Cały czas prowadzimy rozmowy z innymi spółkami, które od lipca będą przyjmować nasze śmieci – dodaje.

Podczas spotkania komisji, Ryszard Szymański, prezes ZGOK przedstawił analizę finansową spółki, która wskazuje na poważne kłopoty finansowe. Głównym powodem takiej sytuacji jest znaczna podwyżka opłat pobieranych od miasta przez spółkę USKOM w Mławie, która obecnie przyjmuje olsztyńskie śmieci. Problemem okazał się też fakt, że w mieście produkuje się coraz mniej śmieci. Nie możemy dopuścić do upadku firmy, dlatego szukamy optymalnego rozwiązania – informuje Prezydent. Prowadzone są rozmowy, negocjacje oraz konsultacje społeczne. Wczoraj Piotr Grzymowicz spotkał się także z przewodniczącymi rad olsztyńskich osiedli. Pod koniec tygodnia zaplanował spotkanie z prezesami spółdzielni mieszkaniowych. Prezydent zapowiedział, że na kwietniowej sesji Rady Miasta przedstawi propozycje w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. Mamy miesiąc na rozwiązanie problemu. To bardzo mało czasu, ale wierzę, że uda nam się osiągnąć porozumienie – dodaje Prezydent. 

źródło: olsztyn.eu