reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Upcycling i sprzeciw wobec foliówek we Wrocławiu


03 kwietnia 2009

Na Placu Solnym we Wrocławiu rozpoczął się Jarmark Ekologiczny. Głównym punktem imprezy będzie wystawa fotografii „Moja torba – dobra torba”, element kampanii przeciwko „foliówkom”. Sfotografowano znanych wrocławiaków z bawełnianą torbą - swe zdjęcia mają m.in. Renata Mauer-Różańska, Robert Gonera czy Lech Janerka.

Otwarcie wystawy z udziałem wymienionych gości Jarmarku  nastąpiło dziś  o godz. 12. Wernisaż połączony był z degustacją regionalnych smakołyków oraz z wielkim wspólnym malowaniem bawełnianych toreb przez znane osobistości i przybyłych Wrocławian.

Ponadto w weekend tej edycji Jarmarku Ekologicznego:

Zamień odpady na kulturalne wypady
3, 4, 5 kwietnia w godzinach 12 – 17 - należy przynieść na Solny makulaturę, puszki, plastik, szkło czy zużyte baterie, by otrzymać bilet do kina, teatru, opery lub muzeum.

Jak zrobić piękną i trwałą torbę z foliówek - czyli upcykling na Jarmarku
2 i 3 kwietnia w godzinach 14 – 17, artystki z wrocławskiej ASP przy pomocy żelazka i maszyny do szycia tworzyć będą eleganckie i trwałe torby z foliówek.

Warsztaty rzemiosła
Tradycyjnie już na Solnym odbędą się również warsztaty rzemiosła: wspólne zdobienia ceramiki bolesławieckiej metodą stempelkową, wyplatanie koszy wiklinowych, kucie podków, tkanie dywanów oraz malowanie pisanek.

W domkach na Placu Solnym można będzie znaleźć wyroby dolnośląskich artystów i rzemieślników oraz spróbować lokalnych produktów Dolnego Śląska prezentowanych przez regionalne partnerstwa: Ducha Gór, Doliny Baryczy, Partnerstwo Szlaku Odry, Wrzosowej Krainy oraz Dobrej Widawy.

Przez cały czas trwania Jarmarku będzie czynny punkt informacyjny, w którym są dostępne materiały dotyczące ekologii, zrównoważonej konsumpcji, surowców wtórnych i odpowiedzialnej turystyki. Impreza trwa do 10 kwietnia.

źródło: komunalny.pl, www.dobratorba.pl, www.ekojarmark.pl