reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Posprzątajmy Wrocław przed wiosną


03 kwietnia 2009

Po zimie miasto jest zasypane śmieciami. Straż miejska nałoży mandaty na brudasów.

Wrocław tonie w śmieciach. Nawet w centrum co kilka kroków spotkamy sterty papierów, potłuczonych butelek czy starych mebli.

Niektóre podwórka przy ul. Sienkiewicza przypominają wysypiska śmieci, okolice ogrodów działkowych przy ul. Piechowickiej wyglądają jak po przejściu tornada. Jeszcze gorzej jest przy torach wzdłuż trasy z Wrocławia Zachodniego na Wrocław Główny. Nad Odrą w okolicy ul. Różańskiej leżą pełne worki z odpadami, a na skwerku przy ul. 9 Maja, niedaleko parku Szczytnickiego i Stadionu Olimpijskiego, od dawna spoczywają stare fotele, połamane meble i sterty kartonów.

Czas skończyć z bałaganem w naszym mieście. "Polska-Gazeta Wrocławska" chce zmusić właścicieli zaśmieconych terenów, by - skoro nie potrafili upilnować porządku - przynajmniej uprzątnęli należące do siebie place. Pomoże nam w tym wrocławska straż miejska.

Czekamy na Państwa sygnały o zaśmieconych zakątkach. Dzwońcie do nas, wysyłajcie esemesy, a najlepiej przesyłajcie mejlem zdjęcia takich miejsc. Opublikujemy je w "Polsce-Gazecie Wrocławskiej" i wszystkie przekażemy patrolom straży miejskiej.

Strażnicy ustalą, do kogo należy teren i zmuszą właściciela bądź zarządcę do jego uprzątnięcia. Spróbują także ustalić, kto był sprawcą bałaganu.
Już ostrzegają, że nie skończy się na pouczeniach. Będą mandaty (nawet 500 zł) albo sprawy sądowe. Strażnicy zapowiadają, że nie odpuszczą nawet wtedy, gdy okaże się, że zaniedbany teren należy do ich pracodawcy, czyli miasta.

- Jeśli będzie bałagan, będą mandaty - zapowiada Elżbieta Drzazga z ekopatrolu straży miejskiej, który zajmuje się m.in. tropieniem zaśmieconych miejsc.
- Pod koniec lutego ekipa filmowa "Pierwszej miłości" zostawiła po sobie worki ze śmieciami przy cmentarzu na Sępolnie - irytuje się Sławomir Chełchowski, rzecznik straży miejskiej.
Ekipa tłumaczyła, że ktoś inny rozniósł wyrzucone przez nich śmieci, ale i tak filmowcy dostali mandat - 100 zł.

Negatywnych przykładów jest wiele.
- Pewna restauracja z centrum miasta od 15 lat nie miała własnego kubła na śmieci. Warsztaty samochodowe wyrzucają opony samochodowe na obrzeżach miasta, a sąsiedzi podrzucają sobie wzajemnie odpady - wyliczają strażnicy.

Jeszcze gorsze są firmy remontowe. Często biorą od nas pieniądze za zabranie starych okien czy drzwi, a wyrzucają je w krzakach. Tam lądują stare pralki, lodówki, telewizory i komputery. Niektóre pływają nawet w Odrze.


Pisz o brudzie
Zgłoś do nas zaśmiecone miejsca. Ich sprzątnięcie wyegzekwuje straż miejska. Czekamy na telefony: 071-37 48 211 i mejle: miejski@gazeta.wroc.pl.
Można wysyłać także esemesy lub ememesy pod numer 0508 274 753. Mile widziane są zdjęcia.
 
źródło: Polska The Times - Gazeta Wrocławska