reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wystawa edukacyjna „Przybysze z Planety WEEE” przedłużona do końca kwietnia!


02 kwietnia 2009

Ekologiczny atak „Przybyszów z Planety WEEE” okazał się wielkim sukcesem! Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, którym cieszy się wystawa edukacyjna, oraz prośby szkół, które jeszcze nie zdążyły zobaczyć wystawy, ekspozycja została przedłużona do końca kwietnia – a więc o miesiąc dłużej niż pierwotnie planowano. Głównym organizatorem wystawy jest ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Wystawa ma miejsce w Centrum Handlowym Reduta na poziomie +1.

Tajemniczy „Przybysze z Planety WEEE” to roboty skonstruowane z elektrośmieci przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez podkarpacki Związek Komunalny „Wisłok” oraz organizację odzysku ElektroEko. Młodzi konstruktorzy chcieli zwrócić uwagę na potrzebę odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, który zaliczany jest do kategorii odpadów niebezpiecznych, powinien być selektywnie zbierany i następnie przekazany do recyklingu. Przybysze WEEE mają przestrzegać ludzi przed niewłaściwym postępowaniem z elektrośmieciami, ponieważ urządzenia elektryczne i elektroniczne, które często przez lata służą człowiekowi, po swej technicznej śmierci stanowią realne zagrożenie zarówno dla środowiska, jak i życia ludzi i zwierząt.

"Zorganizowaliśmy wystawę edukacyjną „Przybysze z Planety WEEE” aby w atrakcyjny i ciekawy sposób przekazać wskazówki, ważne informacje oraz ciekawostki na temat selektywnej zbiórki i recyklingu elektrośmieci. Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie wystawą. To ważne, aby elektrośmieci oddawać do wyznaczonych miejsc: do sklepów (przy zakupie nowego sprzętu) lub do gminnych punktów zbierania (adresy są na www.elektrosmieci.pl). – mówi Anna Podsiadło z ElektroEko.

Wystawę uzupełniają zdjęcia z ciekawostkami dotyczącymi recyklingu elektrośmieci, oraz tablice edukacyjne z komiksowymi przygodami Zielonej Rodzinki, która przedstawia legalne możliwości pozbycia się zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zwiedzający mogą również usiąść wygodnie na niekonwencjonalnych ławeczkach recyklingowych wykonanych z przycisków do klawiatury.

 

Uwaga konkurs:

Zwiedzający mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Elektrośmieci – młodzież wie, a rodzice nie!” Czyli jak należy postępować z elektrośmieciami, aby chronić środowisko naturalne?! Najlepsze prace zostaną pokazane na stronie internetowej www.elektroeko.pl, a ich twórcy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami.

Organizatorami wystawy są ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Centrum Handlowe Reduta, a jej partnerami - Związek Komunalny Wisłok oraz firma Remondis Electrorecykling. Wystawa odbywa się w ramach edukacyjnego programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” wdrożonego w CH Reduta.