reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Mogilniki do likwidacji


30 marca 2009

Decyzję o przystąpieniu do programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zakładającego likwidację mogilników zawierających przeterminowane środki ochrony roślin podjął dziś Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Szacowany koszt likwidacji 25 mogilników z terenu województwa wynosi 15 mln zł. Przystąpienie do programu Narodowego Funduszu oznacza szansę na uzyskanie 90 % tej kwoty. Pozostałe 1,5 mln. zł może pochodzić z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w oparciu o aktualną dokumentację sporządzoną przez właścicieli gruntów, na których istnieją mogilniki, wystąpił z wnioskiem o sfinansowanie całości kosztów ich usunięcia. Koszty usunięcia mogilników są w 90% pokrywane przez NFOŚiGW, natomiast pozostałe 10% można uzyskać dzięki złożeniu wniosku o dofinansowane do WFOŚiGW w Szczecinie. Mogilniki, obiekty w których od lat 60-tych składowano przeterminowane środki ochrony roślin, zgodnie z zapisami „Krajowego planu gospodarki odpadami 2010”, powinny zostać zlikwidowane do końca 2010 r. Ze względu na dużą ilość mogilników w naszym województwie (25 obiektów ze 100 istniejących w Polsce), ich likwidacja potrwa dwa lata.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Województwa obecni byli przedstawiciele WFOŚiGW z prezesem Jackiem Chrzanowskim na czele.

Zarząd Województwa postanowił, że wystąpi do gmin, na których terenie są mogilniki, z prośbą o podpisanie listu intencyjnego w sprawie ich likwidacji. Po otrzymaniu środków z WFOŚiGW oraz promesy z NFOŚiGW podpisane zostanie porozumienie z gminami, co będzie podstawą do zawarcia umowy z NFOŚiGW.

źródło: UMWZ (za komunalny.pl)