Reklama:
Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.
spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew
Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
Aktualności
- Wkładajmy więcej energii w OZE
- Odpadowa konferencja - online!
- Teatr z odpadów
- Śmieci w lesie
- Odpady do spalarni
- Wraki po europejsku
- Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
- Konferencja podsumowująca projekt "EKON-u"
- Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego dla szkół!
- Polska w obliczu pozwów KE
- Za śmieci do więzienia?
- Apel ekoobywatela
Ankieta
Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?pozostałe ankiety
Mogilniki do likwidacji
Decyzję o przystąpieniu do programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zakładającego likwidację mogilników zawierających przeterminowane środki ochrony roślin podjął dziś Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.
Szacowany koszt likwidacji 25 mogilników z terenu województwa wynosi 15 mln zł. Przystąpienie do programu Narodowego Funduszu oznacza szansę na uzyskanie 90 % tej kwoty. Pozostałe 1,5 mln. zł może pochodzić z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w oparciu o aktualną dokumentację sporządzoną przez właścicieli gruntów, na których istnieją mogilniki, wystąpił z wnioskiem o sfinansowanie całości kosztów ich usunięcia. Koszty usunięcia mogilników są w 90% pokrywane przez NFOŚiGW, natomiast pozostałe 10% można uzyskać dzięki złożeniu wniosku o dofinansowane do WFOŚiGW w Szczecinie. Mogilniki, obiekty w których od lat 60-tych składowano przeterminowane środki ochrony roślin, zgodnie z zapisami „Krajowego planu gospodarki odpadami 2010”, powinny zostać zlikwidowane do końca 2010 r. Ze względu na dużą ilość mogilników w naszym województwie (25 obiektów ze 100 istniejących w Polsce), ich likwidacja potrwa dwa lata.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Województwa obecni byli przedstawiciele WFOŚiGW z prezesem Jackiem Chrzanowskim na czele.
Zarząd Województwa postanowił, że wystąpi do gmin, na których terenie są mogilniki, z prośbą o podpisanie listu intencyjnego w sprawie ich likwidacji. Po otrzymaniu środków z WFOŚiGW oraz promesy z NFOŚiGW podpisane zostanie porozumienie z gminami, co będzie podstawą do zawarcia umowy z NFOŚiGW.
źródło: UMWZ (za komunalny.pl)