reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Eko-Gwarant: inwestycje w recykling


27 marca 2009

Spółka polskich biznesmenów buduje zakład recyklingu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Takich fabryk jest na świecie tylko kilka - informuje "Puls Biznesu".

Eko-Gwarant, firma oferująca recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji, chce wydać 26,9 mln zł i zatrudnić co najmniej 20 osób w fabryce w Ostrowcu Świętokrzyskim. - To będzie zakład świadczący usługi recyklingu i produkcji wyrobów metalowych. Chcemy wybudować fabrykę, która będzie przetwarzać 95 proc. odpadów. Wymogi UE mówią o konieczności recyklingu 60 proc. odpadów komunalnych, w Polsce 40-50 proc. z nich ląduje na wysypisku - mówi w "PB" Andrzej Wójcik, dyrektor w Eko-Gwarancie.

Jego firma chce mieć fabrykę, która frakcje mineralne wykorzysta do produkcji paliw alternatywnych. Zakład ma przetwarzać 25 tys. ton odpadów rocznie.

Firma Eko-Gwarant istnieje od 2006 r. Współpracuje ze 130 przedsiębiorcami prowadzącymi stacje demontażu pojazdów i punkty zbierania pojazdów znajdujące się w całej Polsce oraz z 1620 importerami i producentami nowych i używanych samochodów.

źródło: Puls Biznesu (za komunalny.pl)