reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Jednolite oznakowanie pomoże recyklingowi


27 marca 2009

Celem akcji, która rozpoczęła się 18 marca w Wielkiej Brytanii, jest zastąpienie używanych obecnie symboli jednym, uniwersalnym oznaczeniem informującym konsumenta o tym, czy opakowanie produktu nadaje się do recyclingu.

Ma to wyeliminować dezorientację, która uważana jest za jedną z głównych przeszkód na drodze do zwiększenia rat recyklingu.

Głównymi celami akcji jest promocja recyklingu w gospodarstwach domowych oraz wsparcie władz lokalnych w działaniach recyklingowych i umożliwienie tym samym recyklingu produktów, które do tej pory nie były odzyskiwane. 

Akcje wsparło już wiele supermarketów. Między innymi do projektu przyłączyły się już takie firmy jak Tesco, Asda, Co-operative, Sainsbury’s i Kellog’s. Celem organizatorów jest pozyskanie członkostwa 60 firm do końca roku.

Nowe oznaczenie będzie rozróżniało pomiędzy trzema kategoriami produktów:
'recyklingowane na szeroką skalę'
'sprawdź lokalne wytyczne recyklingu'
'obecnie nie poddane recyklingowi'

Projekt ‘The On-Pack Recycling Label’ jest rezultatem wspólpracy the British Retail Consortium (BRC) oraz the Waste & Resources Action Programme (WRAP).

źródło: komunalny.pl, CSRinfo.org