reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Mapa dzikich wysypisk w Bydgoszczy


26 marca 2009

Pracownicy Zieleni Miejskiej robią wiosenne porządki na osiedlach. Kiedy uprzątnęli wyschnięte konary i rozpoczęli wygrabianie terenu między blokami przy ul. Szarych Szeregów, okazało się, że krzaki ukrywały osiedlowy śmietnik.

W ten sposób uzupełnili powstającą na bieżąco mapę dzikich śmieciowisk w Bydgoszczy. - Latem w tej kotlince tuż przy torowisku zbierają się amatorzy piwa pod chmurką. Zimą ktoś wyrzuca tu wszystko, co popadnie. Nie wiadomo kto, bo na pewno nie sami mieszkańcy - skarży się Janusz Sykulski, emeryt z Kapuścisk. - Nie ma tu strażników miejskich i proszę, jaki tego efekt - zauważa zdenerwowany bydgoszczanin.

Janusz Bordewicz, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy zapewnia, że zlecenia uporządkowania terenów wydaje przez cały rok, a nie tylko wiosną: - Dbamy o czystość na okrągło, ale w marcu, jeśli pozwala pogoda, z większym zaangażowaniem zaczynamy wygrabienia, usuwanie przyrostów na krzewach i sprzątamy pozimowe, dzikie śmietniki - mówi Bordewicz.

Przy ul. Szarych Szeregów pracownicy Zieleni Miejskiej usunęli zbędne gałęzie i wyzbierali wszystkie śmieci. Uzbierało się tego kilka worków. - Problem w tym, że takich stałych miejsc, gdzie bydgoszczanie wyrzucają odpady, nie ubywa - mówi Bordewicz. - Stworzyliśmy nawet specjalną mapę miejsc wiecznie zanieczyszczonych, mamy je pod specjalnym nadzorem - zapewnia dyrektor. - Jeździmy tam często, sprzątamy, a za jakiś czas znowu pojawia się tam góra śmieci - zauważa dyrektor.

Według urzędników, najgorzej jest w lasku, niedaleko Łęgnowa. Opony i sterty śmieci można też dostrzec na Miedzyniu czy Piaskach. - Ludzie zadają sobie sporo trudu, pewnie samochodami docierają w odległe zakątki miasta, aby pozbyć się lodówki czy starego fotela. A przecież wszystkich tych rzeczy można się pozbyć w cywilizowany sposób - mówią.

źródło: Gazeta Wyborcza