reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Sprawozdanie z ZSEiE


26 marca 2009

Zgodnie z art. 31 ust. 1 pkt. 2 ustawy o ZSEiE firmy, wprowadzające na krajowy rynek zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, mają obowiązek złożyć sprawozdanie o osiągniętych poziomach zbierania, odzysku i recyklingu zużytego sprzętu. Przedsiębiorcy, którzy nie osiągnęli założonych poziomów będą musieli uiścić opłatę produktową. Opłatę tą trzeba przelać na konto Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

Podstawę obliczenia stanowi masa zużytego sprzętu w kilogramach. Opłatę oblicza się jako iloczyn stawki opłaty produktowej i różnicy pomiędzy wymaganym a osiągniętym poziomem odpowiednio zbiórki, odzysku albo recyklingu zużytego sprzętu.

Stawka opłaty produktowej wynosi:

- dla sprzętu z grupy 5 rodzajów 2-5 załącznika nr 1 do ustawy (liniowe i kompaktowe lampy fluorescencyjne, wysokoprężne lampy wyładowcze i niskoprężne lampy sodowe) - 4 do 20 złotych za kilogram

- dla pozostałych grup - 0 do 2 złotych.