reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

EkoFilm rozstrzygnięty!


25 marca 2009

EkoFilm to konkurs filmowy zorganizowany przez Rekopol Organizację Odzysku S.A. Jego przedmiotem było przedstawienie w formie filmu tematyki związanej z selektywną zbiórką odpadów, a tym samym promowanie postaw pro-środowiskowych oraz upowszechnienie idei selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych wśród społeczeństwa.

Jury w składzie:

Sylwia Kasprzak – platforma internetowa One Heart Channel;

Jacek Zysk – Prezes Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS;

Marcin Izdebski – Fundacja Komunikacji Społecznej;

Bartek Samitowski – agencja interaktywna Alchemy Labs;

Piotr Szarych – Prezes Rekopol Organizacja Odzysku S.A.;

Michał Mikołajczyk – Rekopol Organizacja Odzysku S.A.;

Monika Kulikowska – Rekopol Organizacja Odzysku S.A.

oceniało nadesłane filmy mając na uwadze ich związek z tematem, przekaz, wrażenie artystyczne oraz kreatywność twórcy.

Wśród kilkudziesięciu filmów, które zostały zgłoszone do konkursu Komisja postanowiła przyznać:

  • I miejsce, a tym samym nagrodę wartości 5 tys. złotych Panu Michałowi Szagżdowiczowi za film pt. „Przetwory”;

  • II miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. złotych Pani Marcie Guckiej za film pt. „Królewna Ekośnieżka i siedem krasnoludek”;

  • III miejsce i nagrodę w wysokości 2 tys. złotych Panu Robertowi Dąbrowskiemu za film pt. „Selektywne wyrzucanie odpadów”.

Przedstawiciele komisji Konkursowej postanowili dodatkowo wyróżnić Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 2 z Elbląga za film pt. „Królewna Ania”.

Film Pana Michała Szagżdowicza został uznany za najlepszy ze względu na prostą, choć nie banalną treść, jasny i wyrazisty przekaz oraz miedzypokoleniowość. W końcu każdy z nas dla samego siebie powinien dbać o środowisko!

Pani Marta Gucka zyskała uznanie jury dzięki ciekawemu pomysłowi wplecenia ważnych treści ekologicznych takich jak świadome zakupy, potrzeba zmniejszania ilości odpadów oraz ich segregacji w znaną wszystkim baśń braci Grimm.

Z kolei Pan Robert Dąbrowski znalazł naszym zdaniem interesujący sposób dotarcia do wszystkich młodych osób i wskazania im, że segregacja jest OK.!

Zdecydowaliśmy o przyznaniu pozaregulaminowej nagrody młodzieży z Elbląga mając na uwadze ciekawą formę przygotowanego przez nich obrazu, poczucie humoru oraz zaangażowanie aktorów. Wszystkie wyżej wymienione filmy wskazywały na potrzebę segregacji odpadów opakowaniowych.

Niezmiernie cieszy nas fakt tak dużego zainteresowania konkursem a tym samym wskazanie, że chcemy coś zmienić – sami segregujemy i chcemy do tego namawiać innych dla naszego wspólnego dobra. Zgodnie z założeniami konkursu najlepsze filmy będą służyły dalszym działaniom edukacyjnym promującym ideę selektywnej zbiórki odpadów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy do włączenia się w kolejne organizowane przez nas akcje!

Zapraszamy do obejrzenia najlepszych filmów pod adresem:

http://www.rekopol.pl/konkurs/zwyciezcy.php